evroliga
Bonga poručio svima: Nikoga nećemo pustiti da pobedi!
Crno-beli ostali bez šanse da se domognu plej-ina
Isak Bonga, košarkaš Partizana, govorio je pred novinarima o predstojećoj utakmici sa Valensijom.
Nemac je istakao šta mora da zaustave kod protivnika.
- Imaće svoje serije, ali ne smemo da gubimo glavu u tim trenucima. Bitno je da ostanemo mentalno prisutni i da igramo svoju igru.
Odbrana će biti veoma važan faktor protiv Valensije.
- Odbrana je, prema mom mišljenju, stvar zalaganja i komunikacije. Male stvari sad radimo bolje, a to može da znači da malo bolje komuniciramo, možda smo malo glasniji ili bolje slušamo jedni druge… Pronašli smo način da budemo bolji u tim detaljima, ali nije lako to izvesti svaki put.
Osim u defanzivi, Nemac doprinosi i u napadu. Najsvežiji primer - važna trojka u pobedi protiv Asvela.
- Vežbamo takve stvari, zar ne? Verujem u svoj šut, kao što imam veliko samopouzdanje kad prodirem, kao što verujem u svoju igru u odbrani… U takvim trenucima, to ide prirodno – ako si otvoren, šutni.
Crno-beli su ostali bez šansi da se izbore za plej-in, ali ih to ne sprečava da ostavljaju i poslednji atom snage na terenu i u Evroligi.
- To je nešto što imamo u sebi. Išli u dogiravanje ili ne, kad dođete ovde, sigurno vas nećemo pustiti da pobedite. Fokus nam je da dobijemo svaki meč u Evroligi i svaki meč u ABA ligi.
Bonus video:
(Espreso/B92/Preneo: A.K.)