Mesto nesreće, Foto: Kurir

jezivo

Oglasio se pilot o avionskoj nesreći kod Subotice: "Danas nije bilo preporučljivo leteti"

Uviđaj je u toku

Objavljeno: 14.11.2025. 19:56h

Sportska letelica tipa Pajper srušila u blizini aerodroma Bikovo, a prema zvaničnim informacijama stradao je kopilot Z. S. (30), dok su vatrogasci-spasioci iz olupina izvukli povređenog pilota K. F. (24) koji je prevezen u bolnicu u Subotici.

Prema nezvaničnim informacijama, osim policijskog i uviđaja koji obavlja Osnovno javno tužilaštvo u Subotici, sutra će uviđaj obaviti Direktorat za vazduhoplovstvo.

Kako "Blic" saznaje, pilot je uredno prijavio spuštanje aviona na aerodrom, ali se nešto dogodilo zbog čega se letelica srušila.

foto: Kurir

Kako je za "Blic" rekao pilot, inače član Aero kluba u Subotici, "danas nije bilo preporučljivo leteti, naročito avionom kao što je "Pajper" zbog niske oblačnosti i magle.

Uviđaj je u toku, a nadležne službe obezbeđuju teren i prikupljaju prve informacije o okolnostima nesreće.

Očekuje se više detalja nakon zvaničnog saopštenja nadležnih institucija.

Bonus video:

(Espreso/Blic/Preneo D.M.)