vilerban
Asvelu pet miliona evra pred duel sa Partizanom!
Ovo su za njih sjajne vesti
Ostalo je još nekoliko sati do početka meča Asvela i Partizana u 11. kolu Evrolige, a francuski klub je dobio izuzetno lepe vesti.
Naime, Privredni sud u Parizu je objavio da je jedna kompanija, u čijem je vlasništvu i klub Monako, dobila obavezu da isplati Asvelu svotu od oko 5.000.000 evra.
Kako prenosi L'Ekip, u pitanju je dug na ime televizijskih prava, koji će morati da bude isplaćen nakon isteka roka žalbe koji traje narednih 15 dana.
Precizne cifre kazuju da će muški tim Asvela dobiti 3.327.000 evra, dok će ženski klub dobiti 1.684.000 evra.
Interesantno, Partizan ove večeri gostuje Asvelu u okviru Evrolige, te će biti favorit da ostvari petu pobedu u elitnom takmičenju, dok je domaćin na poslednjem mestu na tabeli sa skorom 2-8.
Bonus video:
(Espreso/B92/Preneo: A.K.)