paprike sa sirom, Foto: Bakina kuhinja

prijatno

Zapečene paprike sa sirom – brzo i preukusno! Predlog za jedan zasitan i odličan ručak, brišu se tanjiri

Ovo jelo je prava fantazija koja će oduševiti celu porodicu.

Objavljeno: 26.06.2025. 17:12h

Pripremite se za gastronomski užitak koji će vas ostaviti bez reči! Ove paprike punjene kremastim sirom su toliko sočne, ukusne i mirisne da ćete brisati tanjire do poslednje kapi!

Idealne za brz i zasitan ručak, a njihov neodoljiv ukus osvaja na prvi zalogaj. Sa hrskavom koricom od paradajza i rastopljenim kačkavaljem, ovo jelo je prava fantazija koja će oduševiti celu porodicu.

Jednostavna priprema, maksimalan užitak – obavezno probajte!

foto: Bakina kuhinja

Potrebno:

  • 200 gr sira mekšeg
  • 2 jaja
  • 1 puna kašika kisele pavlake
  • 50 gr kačkavalja štapići
  • malo slatke paprike
  • origano
  • ml biber
  • suvi začin ako sir nije slan
  • 4 čena seckanog belog luka ili granule
  • dosta seckanog peršunovog lista
  • 1 kašika griza
  • 1 paradajz
foto: Bakina kuhinja

Priprema:

Paprike oprati i izvaditi semenke i iseći po dužini ako su paprike dugiljaste.

Jaja umutiti dodati sir ml papriku, ml bibrer, origano, začin ako treba, peršunov lisi i seckan beli luk. Na kraju ubaciti punu kašiku griza.

Sve izjednačiti i time puniti paprike odozgo staviti po dve kriške paradajza, staviti i po štapić kačkavalja.

Preliti uljem i peći na 200 stepeni C 50 minuta da lepo porumeni.

Bonus video:

(Espreso)