Lovci u Novoj Varoši, Foto: RINA

ljudi u strahu

Lovci pokorili opaku zver u Novoj Varoši: Kretali se u čoporima, davili pse, celo mesto u strahu od ove životinje

U ovoj zajedničkoj akciji učestvovali su Lovačko udruženje Kozomor iz Nove Varoši i LU Čemernica iz Ivanjice.

Objavljeno: 19.02.2025. 12:30h

Na jednom od lovišta u novovaroškom kraju, Štitovačkom polju udruženim snagama lovci iz Nove Varoši i Ivanjice krenuli su u lov na vukove i uspeli su da nanišane, a zatim i odstrele starijeg mužjaka.

- Na ovom terenu ordinira tri čopora, od tri do sedam vukova je u jednom. Vukovi u našem kraju prave dosta problema, jedu lovačke pse. Meštane je strah da ne krenu ka selima zbog stoke. U ovoj akciji odreljen je jedan vuk, kaže za RINU lovac Jordan Džekulić.

Lovac koji je ovaj put odstrelio vuka je Mirko Pamtelić, koji je i prošle godine to uspeo. Imajući u vidu da važi za najoprezniju životinju, za svakog lovca odstreljen vuk je veliki podvig.

U ovoj zajedničkoj akciji učestvovali su Lovačko udruženje Kozomor iz Nove Varoši i LU Čemernica iz Ivanjice.

Bonus video:

Espreso/RINA/TM