Zvezda ima imperativ pobede, Foto: Starsport©

evroliga

ZVEZDA "RAZBILA" ALBU: Crveno-beli na krilima Nedovića i Gedraitisa srušili Nemce!

Objavljeno: 14.12.2023. 18:05h > 20:51h
19:24h

4. minut - Delou pogađa za tri, a zatim i Pinja za mini seriju Albe.

Nejpir postiže svoje prve poene, a Olinde pogađa trojku.

Timan postiže na drugoj strani, a Zvezda gubi loptu, ali Nejpir pogađa trojku - 38:34

19:21h

2. minut - Teodosić pogađa za tri na startu četvrtine, a zatim i Gedraitis pogađa trojku.

Šnajder pogađa dva slobodna bacanja, a Tobi zakucava - 33:24

19:20h

Počela je druga četvrtina

19:15h

10. minut - Teodosić pogađa trojku, a Šnajeder posle kontre za dva.

Gedraitis pogađa za dva, a zatim i Teodosić krade loptu i pogađa.

Olinde poenima zatvara četvrtinu - 25:22

19:10h

8. minut - Jago postiže prve poene na meču, a nakon nekoliko promašaja Timan postiže nove poene.

Gedraitis sa linije sa slobodna bacanja postiže svoje prve poene, a Tomas pogađa trojku za izjednačenje - 18:18

19:05h

6. minut - Mitrović se nezaustavlja i zakucava, ali i Braun istom merom uzvraća.

Nedović pogađa svoju drugu trojku na meču, a Proćida pogađa za dva - 14:13

19:03h

4. minut - Nedović pogađa trojku posle nekoliko ofanzivnih skokova crveno-belih, ali Timan vraća trojku.

Mitrović posle dobrog driblinga donosi nove poene crveno-belih, a Vecel vraća - 9:9

19:01h

2. minut - Prve poene za crveno-bele postiže Bolomboj, a Proćida pogađa na drugoj strani.

Sferopulos pred meč sa Albom

Biće teška borba, imamo trening sada, plus još jedan na dan utakmice, gde ćemo da sredimo sve detalje kako bismo bili spremni. Uz veliku podršku naših navijača nadamo se novoj pobedi.

18:04h
18:04h

Crveno-beli se trenutno nalaze na 16. mestu tabele u elitnom takmičenju sa četiri pobede i devet poraza, dok se Alba nalazi na 18. mestu sa skorom 2-11.

Zvezda je doživela poraze u prethodnom duplom kolu protiv Valensije i Baskonije, dok je Alba ostvarila polovičan uspeh, pobedivši Žalgiris, ali gubeći od Efesa. Ekipa iz Berlina je tokom prethodnih sezona predstavljala izazov za crveno-bele, što potvrđuje i istorijski skor u međusobnim susretima.

U Evroligi, Zvezda je uspela da pobedi Albu samo dva puta u deset odigranih mečeva. Poslednji put su crveno-beli trijumfovali nad ekipom iz Berlina na domaćem terenu početkom 2015. godine.