kvalifikacije za ep u fudbalu

DA LI JE PREDUGOM ČEKANJU DOŠAO KRAJ? Srbija na pogon Mitrovića i Tadića srušila Crnu Goru, EURO na vidiku!

Objavljeno: 01.01.1970. 01:00h > 23:09h
21:29h

41. minut - Pavlović je prvo imao dobar prodor a onda još jedan kojim je iznudio korner.

21:24h

36. minut - GOL - Srbija je imala slobodnjak, a u kontri je Marušić pronašao na suprotnoj strani Jovetića. Bivši napadač Partizana je primio loptu pa razornim udarcem levicom matirao Milinković-Savića.

21:21h

31. minut - Risto Radunović je zamenio povređenog Andriju Vukčevića.

21:14h

26. minut - Gudelj je stvorio višak i prosledio loptu Tadiću, a ovaj idealno Živkoviću koji je bio usamljen na desnom krilu. Ciljao je fudbaler PAOK-a donji suprotni ugao Mijatovićevog gola, ali je bio zamalo neprecizan...

21:00h

9. minut - GOOOL - Mitrović je dobio loptu od Lukića, ali i dosta prostora unutar šesnaesterca Crne Gore. Namestio se i spoljnom sa mnogo efea poslao loptu u suprotan ugao za prelep gol i vođstvo Srbije - 1:0.

Izmena: 22:49h
20:55h

8. minut - vrlo konkretni su i gosti. Posle prvog kornera. Milinković-Savić je boksovao loptu van šesnatesrca Srbije.

20:51h

3. minut - počela je utakmica i na samom početku trećeg minuta, Srbija je imala priliku. Tadić je lepo ostavio loptu za Živkovića koji je centrirao a Mitrović nešto viši centaršut poslao ka golu Crne Gore.

20:48h

Kapiten "Orlova" Dušan Tadić je uoči utakmice dobio poklon za veliki jubilej - 100 odigranih utakmica u dresu Srbije.

20:45h

Tribine su solidno popunjene i po proceni reportera Espresa utakmicu će pratiti oko 25.000 ljudi.

20:29h

Velike su gužve ispred stadiona "Rajko Mitić".

19:45h

Evo sastava obe ekipe, primetan je izostanak Sergeja Milinković-Savića kog je Piksi kritikovao i uoči meča sa Mađarima:

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - A. Živković, Gudelj, Ilić, Mladenović - Tadić (k), Lukić - Mitrović.

Rezerve: Petrović, Radunović, Maksimović, Radonjić, Terzić, Kostić, Babić, Eraković, Ratkov, Samardžić, S. Milinković-Savić, Đuričić.

CRNA GORA: Mijatović - Savić, Tomašević, Tući - Marušić, Kuč, M. Janković, Camaj, Vukčević - Jovetić (k), Krstović.

Rezerve: Petković, Ličina, Radunović, M. Vukčović, Mugoša, Jovović, D.Bakić, Kosović, Raičević, Lončar, Osmajić, Milović.

19:26h

Glavni sudija je Šimon Marčinjak iz Poljske, a pomoćnici su mu zemljaci Pavel Sokolnicki Tomaš Listkjevic. VAR sudija je Bartoš Frankovski.

Izmena: 20:53h
19:12h

Fudbalska reprezentacija Srbije večeras od 20.45 na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu dočekuje selekciju Crne Gore u okviru grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.

Porazima od Mađarske i kiksom u Bugarskoj, "Orlovi" su sebi zakomplikovali situaciju posle obećavajućeg starta kvalifikacija. Ipak, s obzirom da će na EURO dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe i dalje je najrealnije da to iz grupe G budu Mađarska i Srbija.

Ako izabranici Dragana Stojkovića Piksija slave večeras, pobeći će Crnogorcima na pet bodova viška uz utakmicu više i tako zadržati sve u svojim rukama.

Izmena: 21:55h