Novak Đoković, Foto: Sarah Stier / Getty images / Profimedia

NOVAK ĐOKOVIĆ IDE PO 24. GREND SLEM: Srbin je neuništiv, bolji od Šeltona i bezobrazne američke publike!(VIDEO)

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 09.09.2023. 00:08h > 01:45h
22:22h

5:2 - BREEEEEEEJK!!!!!!! Nadmudrivanje na mreži pripada Đokoviću 30:40. Srpski teniser ipak gubi naredni poen tako da se gem igra na razliku. Dugačak gem na kraju je pripao Đokoviću koji još jednom oduzima servis rivalu i sada je na samo gem od osvajanja drugog seta.

22:18h

4:2 - Šelton igra hrabro, ali ne može da zapreti Đokoviću koji overava prednost brejka.

22:09h

3:2 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!!! Pritiska Đoković i dolazi do 0:30. Dve brejk šanse za Đokovića 15:40. Uspeo je Šelton sjajnim forhendom da spasi prvu, ali ne i drugu tako da srpski teniser prvi oduzima servis svom rivalu u drugom setu.

22:06h

2:2 - Izbaca Novak forhend u aut 30:15. Fantastičan poen osvaja Šelton i dolazi do 30:30. Đokovič se ipak izvlači iz nezgodne situacije i dolazi do svog novog gema.

22:02h

1:2 - Amerikanac sjajno servira i osvaja gem bez izgubljenog poena.

22:00h

1:1 - Siguran servis gem Novaka koji je izgubio samo jedan poen.

21:55h

DRUGI SET:

0:1 - Već na startu drugog seta Đoković ima brejk priliku 30:40. Uspeo je ipak Šelton da je spasi, a zatim i da na oduševljenje publike osvoji gem.

21:47h

6:3 - Amerikanac je sve bolji, stiže do brejk šanse 30:40, ali je na svu sreću nije iskoristio. Đoković je uspeo da preokrene situaciju u gemu, a samim tim i da reši prvi set u svoju korist.

21:41h

5:3 - Tri set lopte ima Đoković 0:40. Nije uspeo da ih iskoristi, gem se igra na razliku. Nova set prilika za Đokovića, ali je srpski teniser ponovo ne koristi. Izvukao se Šelton iz nezgodne pozicije i uspeo da produži prvi set.

21:37h

5:2 - Izuzetan servis gem Đokovića koji overava prednost brejka i stiže na korak od osvajanja prvog seta.

21:34h

4:2 - BREEEEEEEJK!!!!!!!! Prve brejk šanse ne meču ima Đoković 15:40. Odmah koristi prvu priliku i oduzima servis rivalu.

21:33h

3:2 - Još jedan siguran servis gem Đokovića.

21:28h

2:2 - Novak je sada uspeo da osvoji dva poena, ali nije uspeo da ugrozi servis gem Šeltona.