Detalj sa utakmice Srbija - Italija, Foto: Starsport©

TUŽAN KRAJ SJAJNE BITKE: Italija ponovo kobna po Srbiju, Bogdanović se ispromašivao, Fontekio pogađao!(VIDEO)

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 01.09.2023. 12:00h > 18:05h
10:39h

16' Fontekio je precizan za tri poena, ponovo vodi Italija, minut odmora uzima Svetislav Pešić. Loš napad Srbije, Italija to kažnjava novom trojkom koju je pogodio Pajola 31:35.

10:33h

14' TROJKAAAAAAAA!!!!!!!!! Raspucala se Srbija u ovim momentima, sada je trojku pogodio Vanja Marinković 29:25.

10:32h

13' TROJKAAAAAAAA!!!!!!!!!! Avramović pogađa i dovodi Srbiju u prednost 26:25.

10:30h

12' Avramović poentira u kontri 23:25.

Izmena: 11:14h
10:26h

DRUGA ČETVRTINA:

11' Pajola je pogodio dva bacanja 19:25. Davidovac postiže prve poene za Srbiju u drugoj četvrtini 21:25.

10:17h

10' Gudurić je dobio nezgodan udarac u predelu rebara. Dobrić je poogodio dva penala i postavio konačan rezultat. Italja ima prednost posle prve četvrtine 19:23.

10:11h

8' Spisu sada pogađa trojku uz faul za Italiju. Pogodio je i dodatno bacanje, Srbija zaostaje 10:20.

10:09h

7' TROJKAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!! Dobrić je pogodio uz faul. Precizan je i sa linije penala, sjajan napad Srbije 10:13. Nažalost na drugoj strani trojku je pogodio i Nikolo Meli 10:16.

Izmena: 11:07h
10:09h

6' Milutinov je postigao svoje prve poene na utakmici 6:10.

10:07h

5' Polonara pogađa za Italiju 2:7. Bogdanović je jedini strelac do sada za Srbiju 4:7.

10:03h

PRVA ČETVRTINA:

2' Prve poene na utakmici za reprezentaciju Srbije postigao je Bogdan Bogdanović 2:1.

09:20h

Košarkaši Srbije igraju protiv Italije, meč prvog kola druge faze Mundobasketa.

Srbija je briljantno odigrala prvu fazu takmičenja u kojoj je zabeležila sve tri pobede, a sada joj slede teži izazovi. Za početak meč protiv ekipe sa kojom izabranici Svetislava Pešića imaju dosta "nerasčišćenih računa".

U poslednjih nekoliko godina, Italja je našoj reprezentaciji nanela dosta bolnij poraza. Prvi je došao u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Japanu,  dok je drugi došao na prošlogodišnjem na Evrobasketu.

Eventualna pobeda bi Srbiji donela plasman u četvrtfinale turnira na Mundobasketu, pa je samim tim ulog u ovoj utakmici veći.

Izmena: 12:14h