SRBIJA NA +23 PROTIV KINE! Saletovi momci pokazali zube, a "orlovi" daleko veći kvalitet (FOTO)

Tok meča mogli ste da pratie na portalu Espreso

Objavljeno: 20.08.2023. 13:02h > 13:29h
14:05h

8. minut - Dobra akcija Srbije, ali Marinković nije pogodio za tri. Ponovo ukradena lopta "orlova", dva poena Nikole Jovića.

Prvi poeni Kine iz igre, dva poena Žanga. Na drugoj strani uzvraća Petrušev. Dvojka za Hua - 6:15.

13:59h

6. minut - Istekao je napad domaćina. Promašio je trojku Marinković, ali lopta ostaje za naš nacionalni tim. Nagazio je aut liniju Nikola Jović.

Izgubljene lopte po dva puta na obe strane i Kinezi maše trojku. (2:11).

13:54h

4. minut - Marinković 2+1. Nema trojke Kineza. Milutinov za dva poena. Kinezi greše u napadu, Avramovič ponovo polaže lagano.

Tajm-aut Đorđević pri rezultatu 0:11. Hu 2/2 sa linije penala. Nagazio je aut liniju Avramović - 2:11.

13:48h

2. minut - Promašio je trojku Stefan Jović, a na istoj strani to nisu uspeli ni domaćini. Zakucavanje Milutinova. Krade loptu Avramović i polaganje.

Ponovo domaćin nije iskoristio napad. Promašio je Milutinov za dva.

Kina - Srbija 0:4.

13:44h

Košarkaška reprezentacija Srbije od 13.30 igra prijateljsku utakmicu protiv Kine na Kupu solidarnosti u Šenženu u okviru priprema za Mundobasket.

Zanimljivo da će ove dva nacionalna tima biti rivali u grupnoj fazi Svetskog prvenstva koje se igra od 25. avgusta do 10. septembra.

Na klupi Azijata sedi Aleksandar Đorđević koji je bio selektor "orlova" od 2013. do 2019. godine.

Aleksandar Đorđević kao selektor Srbijefoto: REUTERS/Osman Orsal

U tom periodu, osvojene su srebrne medalje na Olimpijskim igrama, Svetskom i Evropskom prvenstvu.