Novak Đoković, Foto: EPA/Caroline Blumberg

ŽESTOK OKRŠAJ PRIPAO NOVAKU: Istorija tenisa sada je bukvalno na vidiku, Đoković je u polufinalu! (VIDEO)

1:1 - Hačanov gubi samo jedan poen i stiže do prvog izjednačenja u drugom setu.

16:17h

DRUGI SET:

1:0 - Novak osvaja prvi gem u drugom setu.

16:11h

4:6 - Hačanov stiže do nove tri set prilike ovoga puta na svoj servis. Koristi drugu šansu ruski teniser i tako rešava prvi set u svoju korist.

15:59h

4:5 - Hačanov ima set loptu koju na svu sreću nije iskoristio. Novak je uspeo da spasi još jednu set loptu, a kasnije i osvoji gem.

15:55h

3:5 - Ruski teniser dolazi na gem od osvajanja prvog seta.

15:50h

3:4 - Drži Novak priključak u prvom setu, ne dozvoljava Hačanovu da mu pobegne na dva brejka prednosti.

15:46h

2:4 - Hačanov je izgubio dva poena, ali je ipak osvajanjem gema uspeo da overi prednost brejka.

15:32h

2:3 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!!!!!! Prva opasnost za servis jednog tenisera, Hačanov posle sjajnog poena dolazi do 15:30. Novak pravi prvu duplu grešku u meču, ruski teniser dolazi do dve prilike za brejk 15:40. Strašan forhend Đokovića koji je spasio prvu brejk priliku 30:40. Naporan poen pripao je srpskom teniseru, izjednačenje 40:40. Imao je dosta sreće Đoković pošto je Hačanov kod brejk prilike poslao loptu u aut. Ruski teniser je na kraju ipak osvojio maratonski gem, uspeo je da iskoristi petu brejk priliku i prvi oduzme servis rivalu.

15:31h

2:2 - I dalje su teniseri sigurni kada je reč o servisu, Novak je u ovom gemu uspeo da osvoji samo jedan poen.

15:24h

2:1 - Nastavlja se lagan početak za oba tenisera, Đoković ponovo vodi u gemovima.