Slavlje fudbalera Sevilje sa trofejem Lige Evrope, Foto: EPA/ANNA SZILAGYI

SPEKTAKL

NI MURINJO NE MOŽE DA IH ZAUSTAVI: Sevilja posle penal drame SRUŠILA Romu i osvojila SEDMU Ligu Evrope!

Objavljeno: 01.06.2023. 00:03h > 09:20h
21:50h

45 + 6. minut - Stativa Rakitića.

21:45h

45. minut - Žuti karton za Lorenca Pelegrinija zbog simuliranja, igraće se sedam minuta nadoknade.

21:43h

43. minut - Najbolja šansa za Sevilju, Fernando je glavom promašio dobru priliku.

21:39h

40. minut - Žuti karton Ivana Rakitića.

21:34h

35. minut - GOOOOOL - Roma vodi sa 1:0. Fantastična akcija i pogodak Paola Dibale!

21:32h

32. minut - Tražila je Roma penal nakon duela Nemanje Gudelja i Temija Ejbrahama, ali nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

21:25h

25. minuta - Slab fudbal u Budimpešti, kao da gledamo boks meč.

Izmena: 22:07h
21:21h

22. minut - Nemanja Matić dobija žuti karton zbog neopreznog faula u skoku.

21:11h

12. minut - Prva velika šansa, Leonardo Spinacola je sjajno šutirao, ali je Bono još bolje intervenisao.

Navijači Romefoto: EPA/FABIO FRUSTACI
21:08h

5. minut - Bez šansi na početku meča.

Navijači Seviljefoto: EPA/ZSOLT CZEGLEDI
21:00h

SEVILJA - ROMA 1:1 (0:1)

35. minut - Paolo Dibala, 55. minut - Đanluka Manćini AG

Izmena: 22:19h
21:00h

1. minut - Krenuo je meč u Budimpešti.

20:56h

20:50 - Žoze Murinjo ima priliku da osvoji svoj novi evropski trofej, a do sada je već dva puta osvajao Ligu Evrope, sa Portom i Mančester junajtedom.

Žoze Murinjofoto: EPA/ANNA SZILAGYI
20:51h

20:30Sudijski tim u ovom finalu dolazi iz Engleske. Glavni sudija meča će biti Entoni Tejlor, njegovi pomoćnici će biti Geri Besvik i Adan Nan, a četvrti sudija će biti Majkl Oliver. U VAR sobi će sedeti Stjuart Atvel.

Izmena: 20:56h