Novak Đoković, Foto: EPA/TERESA SUAREZ

ROLAN GAROS, 2. KOLO

PAKAO PA UNIŠTENJE: Đoković posle maratona u prvom setu samleo nemoćnog Fučoviča u naredna dva! (VIDEO)

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 31.05.2023. 23:16h > 09:10h
22:05h

DRUGI SET:

1:0 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Duplom servis greškom Mađar poklanja Đokoviću brejk priliku 30:40. Koristi šansu srpski teniser i oduzima servis protivniku na startu drugog seta.

21:51h

7:6 - TAJ-BREJK PRVI SET: Novak prvi stiže do mini brejka 2:0. Još jedan poen za Đokovića koji vodi sa 3:0 i sada ima dva svoja servisa. Sačuvao je Đoković jedan mini brejk prednosti 4:1. Najduži i najlepši poen na meču do sada pripada Fučoviču 4:2.

Fantastičan lob donosi Novaku poen 5:2. Iskoristio je Novak naredna dva servisa i posle skoro 90 minuta igre konačno uspeo da povede u setovima.

21:41h

6:6 - Izuzetno dugačak poen pripada Đokoviću 0:15. Imao je Novak mnogo sreće i uz pomoć mreže došao do 15:30. Čudan poen pripada srpskom teniseru koji dolazi do set lopte 30:40. Fučovič uspeva da spasi tako da se gem igra na razliku. Mađarski teniser osvaja gema tako da posle 77 minuta igre pobednika seta dobijamo u taj-brejku.

21:36h

6:5 - Konačno je Đoković uspeo da prekine seriju osvojenih gemova svog rivala, sada ima makar zagarantovn taj-brejk u prvom setu.

21:33h

5:5 - Mađar sa nulom uzima servis gem, očekuje nas izuzetno neizvesna završnica prvog seta.

21:27h

5:4 - BREEEEEEEEJK!!!!!!! Sjajan poen i borbu slajs udarcima osvaja Fučovič koji stiže do brejk prilike. Odličnim servisom Đoković uspeva da spasi i ovu brejk priliku mađarskog tenisera. Sada greši Novak, još jedna šansa za brejk Fučoviča. Dupla greška Đokovića, mađarski teniser uzvraća udarac.

21:23h

5:3 - Brz gem Fučoviča, ali Novak u narednom servira za osvajanje prvog seta.

21:17h

5:2 - Veliki problemi za Đokovića, Fučovič ima tri brejk šanse 0:40. Sve je uspeo da spasi Novak i sada se nalazi na gem od osvajanja prvog seta.

21:12h

4:2 - Đoković želi da potpuno slomi rivala u prvom setu, gem se igra na razliku. Mađar se ipak izvukao i dobio gem.

20:58h

4:1 - Pritiska sada Fučović i dolazi do dve brejk prilike 15:40. I dalje je u toku izuzetno dugačak Novakov servis gem. Đoković je uspeo da spasi čak četiri brejk šanse i osvoji gem.

20:53h

3:1 - Fantastičan je na mreži Đoković koji stiže do izjednačenja 40:40. Nova brejk šansa za srpskog tenisera, koju nažalost nije uspeo da iskoristi. Mađar se izvukao i uspeo da se upiše na semafor u prvom setu.

20:48h

3:0 - Đoković bez izgubljenog poena potvrđuje prednost brejka.

20:42h

2:0 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!!!!! Đoković dolazi prvi do brejk prilike 30:40. Spasio je Fučovič prvu, ali nije uspeo drugu tako da srpski teniser prvi oduzima servis rivalu.

20:31h

PRVI SET:

1:0 - Problemi na startu meča za Novaka, gem se igrao na razliku, ali je srpski teniser uspeo da se izvuče i povede u prvom setu.