Novak Đoković, Foto: Tiziana FABI / AFP / Profimedia

NOVAK SPREČIO VELIKO IZNENAĐENJE: Sve se dobro završilo, Đoković izdržao pritisak Dimitrova i prošao dalje! (VIDEO)

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 14.05.2023. 17:19h > 01:35h
16:05h

2:1 - BREEEEEJK!!!!!! Đoković je stigao do dve brejk šanse 15:40. Iskoristio je drugu priliku srpski teniser i prvi oduzeo servis rivalu u drugom setu.

15:57h

1:1 - Dimitrov pritiska Đokovića 30.30. Bugarin je posle čak 27 udaraca osvojio poen i uspeo da stigne do brejk šanse, ali je Novak dobrim servisom uspeo da je precrta. Izvukao se srpski teniser iz nezgodne situacije i sa dva uzastopna poena stigne do gema.

15:51h

DRUGI SET:

0:1 - Drugi deo igre počeo je servisom Dimitrova koji je stigao do dve gem šanse 40:15. As udarcem bugarski teniser završava gem i dolazi do prednosti na startu drugog seta.

15:46h

6:3 - Đoković je posle 44 minuta sjajne borbe uspeo da iskoristi prvu set priliku i povede protiv bugarskog tenisera.

15:36h

5:3 - Srpski teniser dolazi do set lopte, ali Dimitrov je ipak uspeo da se izvuče, gem se igra na razliku. Najduži gem u meču na kraju je pripao bugarskom teniseru koji je uspeo da spasi četiri set lopte, tako da će Đoković u narednom morati da servira za osvajanje prvog seta.

15:31h

5:2 - Izuzetan servis gem Đokovića koji stiže na korak od osvajanja prvog seta.

15:28h

4:2 - Razigrao se sada i Dimitrov koji je veoma lako došao do svog servis gema.

15:24h

4:1 - Namestio je sada ruku srpski teniser i bez problema overio prednost brejka.

15:20h

3:1 - BREEEEEJK!!!!!!!! Dve brejk prilike za Novaka Đokovića koji odmah koristi prvu i stiže do brejka prednosti u prvom setu.

Izmena: 16:53h
15:13h

2:1 - Bugarin ponovo pritiska Đokovića i stiže do tri nove šanse za brejk. Proradio je Novakov servis, srpski teniser uspeo je da se izvuče iz nezgodne situacije i osvoji gem.

15:07h

1:1 - BREEEEEJK!!!!! Novak pokušava odmah da uzvrati udarac i stiže do tri brejk prilike 0:40. Nije uspeo da iskoristi prvu, ali zato jeste drugu šansu, tako da je Đoković momentalno vratio brejk.

15:03h

PRVI SET:

0:1 - BREEEEJK!!!!!!! Novak nije dobro otvorio meč, nakon duple greške izgubio je i naredna dva poena, tako da Dimitrov na startu meča ima tri brejk lopte 0:40. Katastrofalan početak srpskog tenisera, bugarski teniser odmah na početku pravi brejk.

14:56h

Igrači su izašli na teren. Podbacivanjem novčića odlučeno je da Novak Đoković svojim servisom počne meč.

Izmena: 15:55h
14:45h

Iga Švjontek lako i ubedljivo savladala je Lesiju Curenko sa 2:0 u setovima, tako da se za 15-tak minuta očekuje da na teren izađu Novak Đoković i Grigor Dimitrov.

Izmena: 15:34h
14:37h

Srpski teniser Novak Đoković nastavlja takmičenje na Masters turniru u Rimu.

Novakov naredni rival je dobro znan, Grigor Dimitrov. Biće ovo njihov 12. međusobni duel, a Novak vodi sa 10:1 u dosadašnjim pobedama.

Đoković je u drugoj rundi eliminisao Tomasa Martina Ečverija iz Argentine, a Dimitrov je bio bolji od Švajcarca Stana Vavrinke.

Masters u Rimu igra se za ukupni nagradni fond od 7,705,780 evra.

Izmena: 01:32h