Detalji sa 132. i 163. večitog derbija, Foto: Starsport©

"vatrene" utakmice

BEZ POBEDE PARTIZANA, TEROR STRANCA I ZVEZDIN SPAS SA PENALA! Sećanje na dva večita derbija bez navijača (VIDEO)

Zanimljivo, crno-beli u oba meča poveli protiv crveno-belih

Objavljeno: 21.04.2023. 17:31h

Večiti derbi, 170. po redu između Partizana i Crvene zvezde u drugom kolu plej-ofa Superlige Srbije (sreda, 26. april) biće odigran bez publike.

To je kazna izrečena crno-belima od strane Disciplinske komisije Fudbalskog saveza Srbije zbog nereda i prekida utakmice Grobara protiv Čukaričkog.

Tuča Grobara sa policijom na Banovom brdufoto: Starsport©

U nastavku tog meča koji je počeo 11. aprila, a završio se devet dana kasnije, "parni valjak" je poražen i zauzeo je četvrto mesto posle regularnog dela.

Time je dobio mogućnost da bude domaćin svetkovine srpskog fudbala u Humskoj, ali nažalost bez podrške svojih pristalica.

Detalj sa utakmice Čukaričkog i Partizanafoto: Starsport

Još dva večita derbija odigrana su bez prisustva publike, a prvi se dogodio 1. marta 2008. i u pitanju je 132. po redu.

Tada je Crvena zvezda bila kažnjena zbog incidenata na decembarskoj utakmici na Marakani protiv Hajduka iz Kule.

Detalj sa 132. večitog derbijafoto: Starsport©

Tadašnji izabranici Aleksandra Jankovića pobedili su momke trenera Slaviše Jokanovića sa 4:1, iako su gosti poveli golom Đorđa Lazića u trećem minutu.

Dejan Milovanović u 19. minutu je izjednačio, a potom se pojavio junak u vidu Segunda Kastilja, jednog od najboljih stranaca u istoriji Crvene zvezde.

Prvo je Ekvadorac pogodio u 37, a potom i u 56. minutu, dok je tačku na i stavio Nenad Milijaš iz penala u 69. minutu.

Partizan je susret u Ljutice Bogdana završio sa desetoricom, pošto je četiri minuta pred kraj isključen Nemanja Rnić.

Crvena zvezda: Ranđelović, Basta, Tutorić, Gaj, Bronovicki, Kastiljo, Koroman, Milijaš, Dejan Milovanović (od 83. Trajković), Rašković (od 76. Burzanović), Jestrović (od 88. Tričkovski).

Partizan: Božović, Obradović (od 45. Lakić), Rnić, Đorđević, Vještica, Ednilson, Moreira, Maletić (od 70. Jovanović), Lazić, Jovetić (od 70. Lazetić), Dijara.

Naredni večiti derbi bio je 163. odigran 18. oktobra 2020. godine u Humskoj ulici u 11. kolu Superlige Srbije u sezoni 2020/21.

Razlog za zaključan stadion bile su mere nadležnih organa u cilju suzbijanja pandemije koronavirusa.

Ponovo Partizan nije uspeo da pobedi pošto je bilo 1:1 i ostao je na osam bodova manje.

Poveli su crno-beli prvi, kao i pre 12 godina golom Filipa Stevanovića u šestom minutu, a izjednačio je Aleksandar Katai u 75. minutu iz penala.

Partizan: Stojković, Miljković, S. Marković (od 88. Vitas), Banjak, Urošević- Zdjelar, Natho (od 62. Smiljanić) – F.Stevanović (od 62. Lutovac), Suma (od 16. L. Marković), Jojić (od 88. Obradović) – Asano.

Aleksandar Stanojević i Dejan Stankovićfoto: Starsport©

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić (od 69. Gajić), Degenek, Eraković, Rodić – Sanogo, Gavrić (od 46. Spiridonović), Nikolić, Ben (od 69. Pavkov), Katai (od 90. Petrović) – Falćineli (od 84. Vukanović).