Slavlje Luke Jovića sa saigračima, Foto: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

KUP ITALIJE

TERZIĆ ZA JOVIĆA I TRASIRAN PUT KA POLUFINALU! Luka pogodio posle dugo vremena (FOTO)

Aleksa i Nikola Milenković igrali ceo meč za domaćina, strelac gola izašao u 74. minutu. Vanja Milinković-Savić 90 minuta na terenu, debitovao Ivan Ilić, Nemanja Radonjić van protokola

Objavljeno: 01.02.2023. 20:11h

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u polufinale Kupa Italije pobedom od 2:1 na stadionu "Artemio Franki" protiv Torina, a put je trasirao Luka Jović.

Reprezentativac Srbije dovodi se u vezu sa transferom u turskog velikana, a pogodak protiv "bikova" bio mu je prvi posle 9. novembra 2022. godine.

Trenutak kada je Luka Jović uputio udarac glavom za pogodakfoto: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Sve se dogodilo u 65. minutu kada je "viola" imala korner, usledila je pomoćna igra iz ćoška i centaršut Alekse Terzića, a Luka je pogodio glavom.

Džonatan Ikone u 90. minutu povećao je na 2:0, a konačan rezultat u trećem minutu nadoknade postavio je Jan Karamoa.

Jedna intervencija Vanje Milinković-Savićafoto: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Kada govorimo o Srbima, u redovima domaćina Jović je izašao u 74. minutu, dok su ceo meč odigrali Aleksa Terzić i Nikola Milenković.

Kod gostiju, Vanja Milinković-Savić čitav duel bio je na golu, Ivan Ilić upisao je debi u 62. minutu, dok Nemanja Radonjić nije bio u protokolu.