Novak Đoković, Foto: WILLIAM WEST / AFP / Profimedia

borba za finale

NEUNIŠTIVI NOVAK NA KORAK OD 10. TITULE U MELBURNU: Amerikanac parirao samo set, a onda je krenuo Đokovićev ples!

Kompletan tok meča možete pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 27.01.2023. 12:11h > 12:33h
10:49h

DRUGI SET:

1:0 - Dobro Novak otvara drugi set pošto osvaja gem sa jednim izgubljenim poenom.

10:42h

7:5 - BREEEEEEJKK!!!!!!!! Set lopta za Đokovića 30:40. Uspeo je Novak da iskoristi Polov pad u ovom gemu, a ovim brejkom ujedno je srpski teniser rešio prvi set u svoju korist.

10:38h

6:5 - Konačno jedan lak servis gem Đokovića koji prekida Polovu seriju i ponovo vodi.

10:35h

5:5 - Pol nastavlja seriju svojih osvojenih gemova i dolazi do izjednačenja.

10:29h

5:4 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Novi problemi za Novaka 0:30. Novak je ušao u seriju grešaka, Pol ima dve vezane brejk prilike 15:40. Amerikanac koristi drugu šansu i potpuno se vraća u igru za osvajanje prvog seta.

10:27h

5:3 - Dva gema vezao je Pol i smanjio rezultat u prvom setu.

10:19h

5:2 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!! Sjajan servis Novaka za 30:0. Dolazi Đoković i do set lopte 40:30. Amerikanac na kraju preokreće i dolazi do brejka.

10:12h

5:1 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!!!!! Strašan poen koji je završen posle 19 udara pripao je Polu 15:15. Loš Novakov ritern još jedan poen za američkog tenisera 30:30. Jak smeč po sredini donosi Novaku novu brejk šansu 30:40. Koristi Đoković šansu, oduzima servis rivalu i u narednom gemu servira za osvajanje prvog seta.

10:08h

4:1 - Vrlo izjednačen gem koji se igra na razliku pripada Novaku koji je sada korak bliže osvajanju prvog seta.

10:02h

3:1 - Novi problemi u servis gemu američkog tenisera 30:30. Osvaja Pol naredna dva poena i upisuje svoje ime na semafor u ovom polufinalu.

09:57h

3:0 - Osvojio je Pol prvi poen u ovom gemu, ali je to bilo sve što je uspeo da uradi, Đoković overava prednost brejka.

09:54h

2:0 - BREEEEEEJKKKKKKKK!!!! Pritiska sada Novak i stiže do 0:30. Đoković osvaja i naredni poen i stiže do tri brejk lopte 0:40. Koristi drugu priliku i već na staru meča Đoković oduzima servis rivalu.

09:45h

PRVI SET:

1:0 - Susret je počeo servisom srpskog tenisera koji je uspeo da osvoji prvi poen na meču 15:0. Prvi problemi za Đokovića 15:30. Dobar servis za 30:30. Prva brejk šansa na meču i to za američkog tenisera. Izvukao se Đoković i posle sedam minuta dobija prvi gem u polufinalu.

Izmena: 10:51h