Novak Đoković, Foto: Paul CROCK / AFP / Profimedia

australijan open

ŠPANAC ISPRAĆEN SA NULOM: Đoković imresivno startovao i pokazao SVU MOĆ koju ima! (VIDEO/FOTO)

Kompletan tok meča mogli ste pratiti uživo na našem sajtu

Objavljeno: 17.01.2023. 14:53h > 17:18h
13:32h

1:1 - Sjajno se držao španski teniser u ovom gemu, ali je na kraju ipak popustio, tako da je Đoković uspeo da dođe do izjednačenja.

13:27h

DRUGI SET:

0:1 - Uzbudljiv gem na startu drugog seta u kome Novak nije uspeo da iskoristi brejk priliku na kraju je pripao španskom teniseru.

13:18h

6:3 - Novak osvaja gem, a samim tim rešava i prvi set u svoju korist posle 42 minuta igre.

13:16h

5:3 - Servisi sada dobro služe španskog tenisera koji za sada uspeva da ostane u prvom setu.

13:12h

5:2 - Đoković potvrđuje prednost brejka i sada je na gem od osvajanja prvog seta.

13:05h

4:2 - BREEEEEEEJK!!!!!!!!!!! Najduži poen na meču do sada osvaja Đoković 0:15. Novak pojačava tempo i ubitačnim projektilom dolazi do 0:30. Nastavlja silovito srpski teniser, osvaja naredna dva poena i prvi put oduzima servis rivalu.

12:58h

3:2 - Prvi problemi za Novaka na njegovom servisu 0:30. Još jedna greška Đokovića 0:40, tri vezane brejk prilike ima Karbaljes Baena. Spašava Novak sve tri tako da se i ovaj gem igra na razliku. Osvaja srpski teniser i naredna dva poena i tako u svoju korist rešava težak gem.

12:53h

2:2 - Španac je imao 40:0, ali je Novak osvojio naredna tri poena i tako stigao do đusa, a kasnije i do prve brejk prilike. Nažalost as udarcem Karbaljes Baena je uspeo da se spasi ovu brejk loptu, a kasnije i stigne do gema.

12:48h

2:1 - Đoković dobro servira na startu meča i ponovo ima prednost u gemovima.

12:44h

1:1 - Španski teniser osvaja svoj prvi servis gem i stiže do izjednačenja.

12:37h

PRVI SET:

1:0 - Meč je počeo servisom Novaka Đokovića koji je as udarcem osvojio prvi poen na meču. Novak je izgubio samo jedan poen i stigao do prvog gema na meču.

12:33h

Novak Đoković i Roberto Karbaljes Baena konačno su izašli na teren, u toku je zagrevanje pred početak susreta.

Kako je Novak dočekan od strane publike u Melburnu možete pogledati OVDE.

Izmena: 12:48h
12:17h

Žabur uspeva da slavi posle tri seta. Gledali smo dva dramatična i jedan rutinski set, a Tunišanka je izašla kao pobednica, dok je Zidansek završila učešće u prvom kolu 7:7, 4:6, 6:1.

Očekuje se da Novak Đoković uskoro izađe na teren.