ISTANBUL JE PARTIZANU STVOREN ZA VELIKA DELA: Crno-beli uzeli skalp i drugoj turskoj ekipi!

Kompletan tok meča mogli ste da pratite putem portala Espreso

Objavljeno: 22.12.2022. 20:50h > 22:15h
19:28h

17. minut - Ne koristi Partizan prilku da se i više odlepi, ponovo je Lesor bio polovično precizan sa linije penala. Pukla je odbrana crno-belih, gde je Pjer lako pogodio, ali je zato Panter odličan u napadu. 33:32 za Partizan.

19:21h

16. minut - Uspeo je Partizan da nađe fluidnost u napadu koju je imao sa početka četvrtine, domaći su zaigrali dosta agresivnije, ali i za to su crno-beli našli leka. Sa druge strane domaći su poentirali preko Vilbekina koji je pogodio za tri, dok je Lesor bio polovičan sa linije penala. Partizan vodi 28:27.

19:16h

14. minut - Kevin Panter je posle pogođenog penala stigao do svog 1000. poena u Evroligi. Sa druge strane, problem za crno-bele je treća lična greška Dantea Egzuma, koji ima problema da sačuva Kalatesa. 24:24

19:13h

13. minut - Sjajno je Partizan krenuo drugu četvrtinu! Prvo je Madar pogodio za tri, a onda je Panter iz kontre izborio dva slobodna bacanja iz kojih je uspeo da poentira. Dobro deluje u napadu, dok je u odbrani stabilniji nego na startu meča. Lesor je bio precizan sa linije penala. 23:19

19:09h

11. minut - Pametno je Partizan rezonovao u napadu, Papapetru je na vreme dodao loptu do Madara koji je pogodio za tri. Nerešeno je u Istanbulu. 19:19

19:00h

10. minut -  Posle prve četvrtine rezultat je 19:16 za Fenerbahče. Uspeo je Partizan da iskoristi nekolicinu loših napada domaćih i posle trojke Anđušića i nesportske greške Bukera, smanji zaostatak.

18:59h

8. minut - Prvu trojku za Partizan postiže Naneli, ali crno-beli nikako da nađu lek za odbranu na niskom postu, ponovo je Džekiri upisao lake poene. 16:11

18:57h

7. minut - Mnogo problema Partizan ima da brani visoke igrače, uglavnom poene postižu Džekiri i Pjer. Panter je promašio otvorenu trojku i sada je na minus 6. 14:8

18:52h

5. minut - Uspeo je Partizan da uspori napad Fenera, a Dante Egzum je svojim prodorima izborio dva slobodna bacanja nakon kojih su ekipe poslate na minut odmora. Australijanac je bio precizan oba puta. 8:6

18:50h

4. minut - Loša igra Partizana u napadu, skupili su odbranu domaći, promašivali su Trifunović i Smailagić, a kod Fenerbahčea su iz brzih napada poentirali Pjer i Džekiri. 8:4

18:47h

2. minut - Prvi poeni na utakmici je postigao Pjer za Fenerbahče.  A za Partizan se u listu strelaca prvi upisao Egzum posle kontra napada. 2:2

18:47h

Počela je utakmica

18:37h

Startna petorka Partizana: Egzum, Naneli, Trifunović, Ledej, Smailagić.

Fenerbahče: Kalates, Vilbekin, Pjer, Hejs, Džekiri

18:31h

Bivši košarkaš Partizana i Fenerbahčea Bogdan Bogdanović se oglasio putem Tvitera, gde je poručio da je spreman za duel ova dva tima.

18:03h

Košarkaši Partizana u 15. kolu Evrolige gostuju u Istanbulu ekipi Fenerbahčea.

Ekipa Željka Obradovića ima učinak od pet pobeda i devet poraza i nalaze se na 15. mestu tabele Evrolige. Na drugoj strani je prvoplasiran tim sa skorom od 10 pobeda i četiri poraza.

Partizan u dobrom raspolođenju stiže na ovo gostovanje, jer je u prethodnom kolu savladao Anadolu Efes na svom parketu, dok je i u ABA ligi bio uspešan, gde je pobedio FMP

Crno-beli u Istanbul su došli u nikad boljem sastavu, jer su se put Turske uputili i Smailagić i Avramović (koji će možda upisati i prve minute u Evroligi).

Sa druge strane Fenerbahče u ne baš dobrom raspoloženju dočekuje duel protiv Partizana. Poraženi su na poslednje tri utakmice (dve u Evroligi i jedna u prvenstvu Turske), tome su kumovale povrede i bolesti pojedinih igrača. Prema informacijama pojedini bi trebalo da se vrate za ovu utakmicu.

Ovo je prva utakmica Željka Obradovića protiv svog bivšeg kluba sa kojom je 2017. osvojio titulu prvaka Evrope.

Izmena: 18:20h