Kristijano Ronaldo, Foto: EPA/Rolex Dela Pena

mundijal u kataru

KRISTIJANO NIJE JOŠ REKAO POSLEDNJU REČ: Portugalci na pravi način počeli Mundijal Gani ne vredi ni odlični Bukari!

Potugalci su upisali prva tri boda na Mundijalu

Objavljeno: 24.11.2022. 18:57h

Fudbaleri Portugala savladali su Ganu sa 3:1 u prvom kolu grupe H na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Strelci su bili Kristijano Ronaldo u 65. minutu sa bele tačke, Gana je odgovorila samo osam minuta kasnije kada je Andre Aju izjednačio rezultat.

To nije poremetilo Portugalce koji su u 78. minutu Žoao Feliks, a prelomni trenutak se dogodio samo dva minuta kasnije kada je Rodrigo Leao posle kontre savladalo golmana Gane.

Nadu Gani je dao fudbaler Crvene zvezde Osman Bukari koji je pred sam kraj meča svojim golom ulio nadu svojim fudbalerima da mogu da dođu do izjednačenja.

Potugalci su upisali prva tri boda na Mundijalu, dok je Gana doživela prvi poraz.

U sledećem kolu Portugal će igrati protiv Urugvaja, dok će se Gana sastati sa Južnom Korejom.