Cibona - Partizan, Foto: Cibona/Marin Susic

sjajna partija

PARTIZAN PREGAZIO CIBONU NA OTVARANJU SEZONE! Stotka i timska pobeda za radost Obradovića

Crno-bela rapsodija u Zagrebu

Objavljeno: 02.10.2022. 18:48h > 19:09h

Košarkaši Partizana su otvorili sezonu u ABA ligi ubedljivom pobedom nad ekipom Cibone rezultatom 105:81.

Nije bilo nimali lako navijačima Partizana na startu utakmice, pošto su se domaći dobro držali sve do polovine druge četvrtine,međutim, usledila je neverovatna serija izabranika Željka Obradovića.

Naneli i Papapetru su uneli novu energiju, a onda je ceo tim zaigrao bolje i stigao do ogromnih +17 na poluvremenu.

Nastavili su crno-beli dominaciju i u trećem periodu, a viđena je prava timska igra pošto su poeni bili ravnomerno raspoređeni.

Kratkotrajno opuštanje košarkaša Partizana u poslednjoj četvrtini, prekinuo je Obradović tajm-autom i motivisao igrače da prebace "stotku".

U nastavku su rutinski priveli meč kraju i uz raznovrsnu i atraktivnu igru ohrabrili svoje navijače pred evroligašku premijeru u petak protiv Albe u Berlinu. Joanis Papapetru je partijom u Zagrebu pokazao da će biti od veliki koristi za ovaj tim i da će mu doneti kvalitet više i u odbrani i u napadu.

Kevin Panter, Uroš Trifunović i Tristan Vukčević ubacili su po 14 poena za Partizan. Papapetru je dodao 11, a po deset Danilo Anđušić, Matijas Lesor i Dante Egzum.

U sastavu Cibone istakao se Krešimir Ljubičić sa 19 poena.