Crvena zvezda - Zenit, Foto: Printscreen/Youtube/Zvezda Tv

prijateljska utakmica

PORAZ ZVEZDE ZA KRAJ PRIPREMA! Stanković dobio novog ADUTA, Zenit kaznio promašaje!

Crveno-beli su imali svoje šanse, ali na kraju se vraćaju poraženi

Objavljeno: 03.07.2022. 21:08h > 21:17h

Fudbaleri Crvene zvezde su poraženi od ekipe Zenita sa 2:1 u pripremnom meču koji je odigran u Sočiju.

Ova utakmica je bila generalna provera ekipe Dejana Stankovića pred početak takmičenja u Superligi Srbije.

Crveno-beli su na pripremama u Sloveniji odigrali tri utakmice, sve tri protiv slovenačkih klubova.

U prvoj utakmici Zvezda je pobedila Bravo rezultatom 2:1, dok je u preostala dva ostala bez pobede – nerešeno protiv Domžala i poraz od Kopra, a sada je usledio i poraz od Zenita.

Međutim, Dejan Stanković nema razloga da bude nezadovoljan.

Crveno-beli su bili bolji rival u prvom poluvremenu, a u odbrani ekipe Zenita je bilo dosta "rupa". Jednu takvu grešku u 12. minutu nije uspeo da iskoristi Ibrahim Mustafa koji se ozbiljno nametnuo Dejanu Stankoviću.

Kanga je oprobao svoj ubojiti šut u 25. minutu, ali lopta nije htela u gol.

Samo tri minuta kasnije Pićini je na sjajan način uposlio Mustafu, ali ponovo nije bilo promene rezultata.

Drugo poluvreme je bilo dosta efikasnije. Zenit je poveo u 53. minutu, a strelac je bio Andrej Mostovoj.

U 74. minutu su Rusi udvostručili prednost. Kasijera je posle greške Zvezdine odbrane imao veoma lak posao i savladao je Milana Borjana.

Samo pet minuta kasnije, Katai je smanjio na 2:1, ali velike zasluge za gol idu Mirku Ivaniću.

Do kraja nisu uspeli fudbaleri Zvezde da postignu gol, pa porazom završavaju pripreme.