Rišarlison slavi gol protiv Čelsija, Foto: Profimedia

premijer liga!

ŠOK ZA ČELSI! Everton slavi Rišarlisona - važna pobeda Totenhema!

Kiks Čelsija, Everton upisao vrlo važna tri boda, raduje se i Totenhem ovog vikenda

Objavljeno: 01.05.2022. 17:11h > 17:15h

Fudbaleri Evertona napravili su iznenađenje u 35. kolu Premijer lige savladavši Čelsi na domaćem terenu sa 1:0.

Heroj "karamela" bio je Rišarlison koji je u 47. minutu igre iskoristio kiks Cezara Aspilikuete i postigao jedini gol na ovom susretu. Španac je u poslednjoj liniji bio neodlučan i odlugovlačio je sa pasom jer mu se niko nije otvarao, a odjednom se tu našao brazilski napadač koji mu je oduzeo loptu, a potom je i prosledio iza leđa golmana Mendija.

Rišarlisonfoto: EPA/Peter Powel

Ova tri boda mogu biti kjučna u nastavku borbe za opstanak. Everton je i dalje u zoni ispadanja, ali sa dva boda zaostatka i utakmicom manje u odnosu na Lids koji je prvi iznad crte.

U drugom susretu popodnevnog termina Totenhem je savladao Lester rezultatom 3:1.

FK Totenhemfoto: Profimedia

Važna pobeda za tim Antonija Kontea u nastavku borbe sa "tobdžijama" za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Strelci su bili Hari Kejn i dva puta Hong Min Son, a naročito je bio efektan njegov drugi, odnosno ukupno treći gol na meču. Do kraja je Keleči Ihenačo uspeo samo da ublaži poraz.