MISTERIOZNA KRALJICA KOKAINA
ARKANOVA KUMA BILA JE UMEŠANA U ATENTAT! Postoje četiri verzije o zločinu koji je ostao nerazjašnjen!
Makedonka sa srpskom adresom življenja, Stanislava Čočorovska - Poletan (48), koja je pre 10 godina osuđena na 14,6 godina robije zbog šverca skoro pola tone kokaina, puštena je iz zatvora Idrizovo na mesec dana zbog lečenja
Čočorovska je supruga Ranka Poletana, nekadašnjeg pripadnika jedinice "Tigrovi" Željka Ražnjatovića - postala je u javnosti poznata u novembru 2000.
kada se pojavila informacija da je ona jedan od glavnih igrača u duvanskoj mafiji, a uoči njenog izručenja Skoplju, Čočorovska je od makedonskih pravosudnih organa tražila da dobije status zaštićenog svedoka, u zamenu za otkrivanje organizatora šverca kokaina, ali i atentatora koji su 1995. godine pokušali da ubiju tadašnjeg makedonskog predsednika Kiru Gligorova, koji je tada ranjen. kada se pojavila informacija da je ona jedan od glavnih igrača u duvanskoj mafiji, a uoči njenog izručenja Skoplju, Čočorovska je od makedonskih pravosudnih organa tražila da dobije status zaštićenog svedoka, u zamenu za otkrivanje organizatora šverca kokaina, ali i atentatora koji su 1995. godine pokušali da ubiju tadašnjeg makedonskog predsednika Kiru Gligorova, koji je tada ranjen.
Čočorovska je, navodno, znala ko je i zašto hteo da ubije Gligorova, zato što je, navodno izdala stan jednom od atentatora na Gligorova, koji se nalazio blizu mesta na kome je izvršen taj zločin.
Makedonska policija je tada saopštila da je imala određene podatke o tome da je Čočorovska bila u blizini mesta atentata na Gligorova, baš u vreme kada je pokušano ubistvo.
Tada se i špekulisalo da su u atentatu na Gligorova učestvovali jedan Srbin, koji je kasnije ubijen u Torontu, jedan Albanac sa Kosmeta i jedan državljanin Bosne i Hercegovine. Postojale su i četiri verzije atentata koje nikada nisu dokazane. Prva je išla ka "srpskoj grupi", druga ka "bugarskoj grupi", treća prema mešovitoj, međunarodnoj grupi kriminalaca i četvrta ka takozvanoj "bratislavskoj vezi".
Pozivajući se na poveljive obaveštajne informacije, pa i one iz CIA, članovi Foruma za bezbednost i Udruženje veterana i rezervista odbrane i bezbednosti, koji su pre tri godine u Skoplju promovisali publikaciju vezanu za atentat na Gligorova, tvrdili su da su u nekim balkanskim centrima postojale opcije o vojnoj intervenciji na Makedoniju, a smetnja im je bio baš Gligorov. Atentat na njega trebao je da promeni strukturu u Makedoniji. Ideja je bila da se državi skine glava, da se rekonponuje vladajuća struktura u Makedoniji i da se ona, uoči Dejtona, uvuče u rat i rasparča.
Da podsetimo, u 9 sati i 50 minuta, 3. oktobra 1995. ispred hotela Bristol u centru Skoplja, eksplodirala je daljinski upravljana eksplozivna naprava postavljena u parkiranom automobilu "Ami 8" u trenutku kada je pored njega prolazio automobil makedonskog predsednika. Gligorov je preživeo atentat sa teškim povredama glave.
Da podsetimo, u 9 sati i 50 minuta, 3. oktobra 1995. ispred hotela Bristol u centru Skoplja, eksplodirala je daljinski upravljana eksplozivna naprava postavljena u parkiranom automobilu "Ami 8" u trenutku kada je pored njega prolazio automobil makedonskog predsednika. Gligorov je preživeo atentat sa teškim povredama glave.
(Espreso.co.rs / Kurir.rs)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!