JEZIVA MISTERIJA KNELETOVE SMRTI: U krvavom apartmanu 331 pored njegovog tela našli su UŽASAN DETALJ!
Foto: Facebook / Aleksandar Knezevic Knele

kako niko ovo nije video?

JEZIVA MISTERIJA KNELETOVE SMRTI: U krvavom apartmanu 331 pored njegovog tela našli su UŽASAN DETALJ!

U apartmanu 331 hotela “Hajat” na Novom Beogradu, 28. oktobra 1992. godine ubijen je Aleksandar Knežević zvani Knele

Objavljeno:

U čuvenom apartmanu 331 hotela “Hajat” u Novom Beogradu, 28. oktobra 1992. godine, ubijen je dvadesetjednogodišnjak iz naselja Braće Jerković, Aleksandar Knežević Knele.

Telo momka koji je ostao upamćen po imidžu čiji su simboli bili firmirana trenerka, patike, kratka frizura i zlatan lanac oko vrata nađeno je sledećeg dana. Ležao je na stomaku, a na ogledalu je bila krvlju ispisana poruka: "Broj 1"

Aleksandar Knežević je rođen 27.04.1971. godine kao prvo dete, od oca Dušana i majke Vladanke Knežević. U osnovnoj školi je bio odličan đak, kada je imao dvanaest godina jedva je preživeo pencilinski šok, a pet godina kasnije je zbog svog mladalačkog revolta okinuo blic fotoaparata u oko i gotovo oslepeo.

Voždovcu je bio poznat kao vrsni sportista i vatreni navijač Crvene zvezde. Početkom devedesetih godina upoznaje najpoznatijeg Voždovčanina Đorđa Božovića zvanog Giška sa kojim postaje veliki prijatelj. Knele se najčešće družio sa ljudima poput Radovana Lagundžina zvanog Žabac, Romea Savića zatim Mirka Tomića zvanog Bosanac a bio je vrlo blizak sa ubicom Ljube Zemunca, Goranom Vukovićem zvanim Majmun, tadašnjim šefom Voždovačkog ganga.

foto: Facebook / Legende devedesetih

Pošto se aktivno družio sa Giškom, Knele se 1991. godine pridružio Srpskoj gardi i otišao na ratište u Borovo selo, kraj Vukovara. Zajedno sa Giškom i Branislavom Matićem Belim bio je učesnik čuvene demonstracije koja se odigrala 9. marta. 1991. godine u Beogradu. Posle demonstracija 9. marta, postaje zvanični telohranitelj Vuka Draškovića.

Iste godine pošto je Knele želeo da ima udela u poslovima oko auto-otpada dolazi u sukob sa poznatim velegradskim kockarom Zoranom Kovačevićem Kočom. Sukob ove dvojice kulminirao je kada ga je posle kraće rasprave u prepunom klubu “Tifani” mladi Knežević upucao u noge.

Maja meseca 1992. godine ispred kafića “Freska” u ulici Vuka Karadžića broj 12. posle žestoke svađe i vređanja na nacionalnoj osnovi Milan Janković, momak iz Bijelog Polja, ranio je Kneleta u predelu prepona i Knele je ubrzo prevezen u Klinički centar. Nakon ovog ranjavanja Knele je napadnut i u jednoj automehaničarskoj radnji i samo je pukom srećom izbegao smrt.

Bio je učesnik mnogih pucnjava po Beogradu, učestvovao je u obračunu ispred restorana “Poslednja šansa” i diskoteke “Luv” na Voždovcu. Nedugo zatim, kako je opisano u knjizi Kriminal koji je promenio Srbiju, ispred kluba Nana na Senjaku, dve maskirane osobe, naoružane kalašnjikovima, istrčavši ispred Kneletovog poršea ispalile su više hitaca. I ovog puta Knele je imao sreću pošto se podvuko pod volan automobila, pa je prošao samo sa ogrebotinom, dok je porše bio oštećen na više mesta.

Nedugo posle svih ovih događaja, Knežević je jedne noći u prepunom hotelu Jugoslavija, naočigled svih gostiju sa ruku jednog gosta uzeo skupocen sat i ključeve od automobila, “nisan patrol” podcenivši gosta, koga nije ni poznavao, Knežević je sav oduševljen napustio hotel. Čovek kome je Knele konfiskovao džip zvao se Miodrag Cvetinović inače zet Radeta Ćaldovića Ćente.

foto: Facebook / Puls asfalta

U apartmanu 331 hotela “Hajat” na Novom Beogradu, 28. oktobra 1992. godine ubijen je Aleksandar Knežević zvani Knele. Njegovo telo je pronađeno sledećeg dana oko 15 sati.

Nekoliko dana posle ubistva niko od Kneževićevih prijatelja nije mogao da pretpostavi ko bi mogao da bude ubica. Pojedinost koja je sve zbunjivala bio je podatak da je Knežević, očigledno, pustio ubice u sobu. Bilo je poznato da je inače izuzetno oprezan, da više puta proverava koga pušta u sobu, da je pištolj držao čak i kada bi primao bliske prijatelje.

U “Freski”, omiljenom Kneletovom kafiću, pošto se čulo za ubistvo, nije bilo muzike. Velika grupa mladića, koji su izgledom oponašali Kneleta, odbijala je svaki razgovor. Tih dana, novine su se čitale od zadnjih stranica. Ako možda i nije bio prvi u nizu, generacije samo Beogradu svojstvenih desperadosa, onih koji su hteli sve, i to odmah, Knele je ubrzo zauzeo vodeće mesto. Svojim izgledom i načinom života iskazao je najdublje želje velikog dela svojih vršnjaka. Njegov otac svedoči da ga je više puta upozoravao na opasnosti.

Knele mu je odgovarao: “Bolje da živim jedan dan kao čovek, nego ceo život kao bednik. Pusti me, ovo je moj život”.

Na Kneletovu sahranu došlo je nekoliko hiljada ljudi. To je svet koji ima svoju fizionomiju i psihologiju, nepisane zakone. Svi su ozbiljni, napeti, nose italijanska odela, cipele, listom kratko ošišani, poput Kneleta. Puno lepih devojaka koje neprekidno plaču, piše u knjizi "Kriminal koji je promenio Srbiju".

Aleksandar Knežević je rođen 27. aprila 1971. godine , ubijen 28. oktobra 1992 u apartmanu hotela Hajat, a ostaće upamćen kao idol mladih koji su želeli sve i odmah, tvorac čuvene “dizel” generacije žestokih momaka, i nekih novih klinaca koji i danas šetaju Beogradom. Za razliku od ostalih velikana tog doba čiji su grobovi odavno zapušteni, Kneletov grob je uvek okićen svežim cvećem i svećama koje neprekidno gore.

Kneletov otac Dušan Buca Knežević često je, tokom pune 22 godine, govorio da želi da sazna istinu o smrti svog sina. Međutim, za skoro pune dve decenije istraga o smrti Aleksandra Kneževića gotovo da nije odmakla dalje od početka!

(Espreso.co.rs/Srbijadanas.com)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.