Horor u Beogradu: Muškarac umro nakon više uboda stršljena
Foto: Jürgen Kottmann / Alamy / Profimedia

tragedija

Horor u Beogradu: Muškarac umro nakon više uboda stršljena

Teške vesti javljene

Objavljeno:
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

Tragedija u naselju Višnjica na beogradskoj Paliluli. Na Milićevom brdu u naselju Šainovac muška osoba preminula je od više uboda stršljena, saznaje Telegraf.

Drugi detalji, za sada, nisu poznati.

Stanković: Nekada dovoljan samo jedan ubod da dođe do smrtnog ishoda

Ujed stršljena može izazvati anafilaktički šok i teške alergijske reakcije. Vladica Stanković, stručnjak za uklanjanje zmija i ovih opasnih insekata, rekao je ranije za Telegraf da je nekada dovoljan samo jedan ubod da dođe do smrtnog ishoda. U drugim situacijama čovek preživi i deset uboda, jer sve zavisi od samog organizma i mesta ujeda, odnosno od toga da li je otrov ubrizgan u meko tkivo ili direktno u arteriju. Pri ujedu dolazi do naglog pada krvnog pritiska, manjka kiseonika i opasnog sužavanja krvnih sudova, zbog čega je prva pomoć ključna za preživljavanje.

- Stršljenovi su mnogo opasniji od zmija! Ako vas ubode, odmah morate uzeti lek za alergiju (poput Presinga, Eriusa ili Pronizona) i što pre se uputiti u prvu zdravstvenu ustanovu. Izuzetno je važno da lek ne pijete sa vodom, već da ga odmah sažvaćete! Tako će kroz pljuvačne žlezde brže dospeti u organizam, raširiće krvne sudove i obezbediti vam dovoljno kiseonika i vremena da stignete do lekara - zaključuje Stanković.

Bonus video

03:24

HLADNE RUKE I PODOČNJACI SU ZNAK ZA UZBUNU? Doktor upozorava: Ove simptome ignorišemo, a zbog njih običan ubod ose može biti SMRTONOSAN!

(Espreso/Telegraf)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.