USLOVI ZA PRAVLJENJE MEDA SVE LOŠIJI, A ON NE ODUSTAJE: Slavoljub iz Arilja NAŠAO NAČIN da prođe JEFTINO, evo kako
Med, Foto: RINA

srbija

USLOVI ZA PRAVLJENJE MEDA SVE LOŠIJI, A ON NE ODUSTAJE: Slavoljub iz Arilja NAŠAO NAČIN da prođe JEFTINO, evo kako

Med se treba kupovati upravo od pčelara

Objavljeno:

Poskupljenje svih inputa u poljoprivrednoj proizvodnji, ali i loši vremenski uslovi nisu išli na ruku pčelarima zapadne Srbije koji su bili primorani da svoje košnice sele kako bi obezbedili ispašu pčela, ali i da ih prihranjuju.

Zahvaljujući podršci države u vidu subvencija, mnogi su zanovili opremu koja im je znatno olakšala proizvodnju meda. Мnogi su poput Slavoljuba Obradovića iz ariljskog sela Stupčevići uspeli da olakšaju svoju proizvodnju i učine je prfotabilnom.On ima 70 pčelinjih društava i planira proširenje, uprkos poskupljenju svih inputa u poljoprivrednoj proizvodnji koja nije zaobišla ni pčelare.

- Prinosi meda po košnici su od 30 do 40 kilograma, a da bi bilo i više pčela i meda, pre svega voćari moraju biti savesni i voditi računa da svoje voće tretiraju u kasnim večernjim satima kako bi zaštitili pčele od trovanja, kaže za RINU Slavoljub.

Med
Medfoto: RINA

Med se treba kupovati upravo od pčelara, tvrdi Slavoljub jer jedino tako možete biti sigurni da je pravi uli poslušati savet pčelara jer pravi med se kristališe.

Iako je godina bila teška za pčelare, Slavoljub planira proširenje pčelinjih društava, a ono što je dobra stvar za sve pčelare ove sezone jeste da je cena meda po kilogramu oborila sve rekorde.

Bonus video:

02:48

Jasna sa svojom porodicom pravi med, a tokom korone ga je prodavala putem MEDOMATA!

(Espreso/ RINA)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.