NIEJ DOBRO
Upozorenje na oluju nije jedina stvar koja brine danas Srbiju: Ova opasna pojava širi se gradovima naše zemlje
Prema poslednjim merenjima, najtoplije je u Pančevu
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje za opasnu oluju koja će danas protutnjati Srbijom! Dok se građani pripremaju za nevreme, podaci od 7 sati ujutru pokazuju da Srbija već bukvalno - gori!
Kombinacija visokih temperatura i tropske sparine već od ranog jutra ne da narodu da diše.
Prema poslednjim merenjima, najtoplije je u Pančevu gde je u 7 časova izmereno čak 27 stepeni, dok je na Košutnjaku u Beogradu živa u termometru već skočila na 25 stepeni.
Međutim, ono što najviše zabrinjava i što stvara neizdrživ osećaj težine u grudima jeste ekstremno visoka vlažnost vazduha širom zemlje. U čak 10 gradova u Srbiji vlažnost je dostigla maksimalnih 100 odsto!
To su:
Sombor
Zrenjanin
Kikinda
Kragujevac
Crni Vrh
Požega
Kuršumlija
Kruševac
Ćuprija
Vranje
Zbog ovolike količine vlage i teškog vazduha, u Požegi je jutros osvanula gusta magla, dok je u Sjenici zabeležena sumaglica.
Nešto umerenija vlažnost vazduha zabeležena je jedino u Beogradu i Novom Sadu, ali i tamo temperature rapidno rastu.
RHMZ izdao upozorenje
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) objavio je upozorenje za područje Srbije na izražene grmljavinske procese.
Foto: screenshot
+2
Galerija
Upozorenje RHMZ
Kako prenosi RHMZ, u narednih sat-dva iz područja Pomoravlja i istočne Srbije padavinska zona sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom premeštaće se ka Šumadiji i jugoistoku Srbije.
U Vojvodini, zapadnoj, centralnoj i istočnoj Srbiji očekuju se lokalno obilniji pljuskovi sa grmljavinom, uz kratkotrajnu pojavu grada.
Upozorenje i za Beograd
RHMZ je objavio i upozorenje za područje Beograda na izražene grmljavinske procese.
Sredinom dana i posle podne u pojedinim delovima grada očekuju se lokalno obilniji pljuskovi sa grmljavinom, uz kratkotrajnu pojavu grada.
Sparno, toplo i nestabilno vreme
Danas će biti toplo, sparno i nestabilno vreme. Duvaće slab i umeren vetar, pretežno zapadni i severozapadni.
Najviša temperatura biće od 29 do 33 stepena.
Prema poslednjem merenju, najviša temperatura zabeležena je u Pančevu, 26 stepeni, a najniža u Sjenici gde je 11 stepeni.
(Espreso/Blic/DČ)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!




