Spektakl na Ribničkom jezeru na Zlatiboru: Počela letnja sezona - Gold Gondola nastavlja da obara rekorde
Gold Gondola, Foto: RINA/Ustupljene fotografije

turizam

Spektakl na Ribničkom jezeru na Zlatiboru: Počela letnja sezona - Gold Gondola nastavlja da obara rekorde

Program na gondoli tokom letnje sezone biće bogat i raznovrstan

Objavljeno: 12:18h

Najveća turistička atrkacija na Zlatiboru, Gold Gondola počela je ovu letnju sezonu i to sjajnom manifestacijom koja je održana na Međustanici, uz autentičnu umetničku postavku, bogat gastronomski program i najavu značajnih planova za razvoj ove turističke destinacije.

- Iako spadamo među najinovativnije turističke sisteme, inspiraciju i identitet crpimo iz nasleđa koje moramo sačuvati. Naša misija je da doprinesemo očuvanju kulture i tradicije našeg kraja“, rekla je za RINU direktorka Gold gondole Bojana Božanić.

Najavila je i centralni događaj sezone Gastro Etno Fest, koji će se održati 1. i 2. avgusta. Ova manifestacija na Međustanici gondole spojiće gastronomiju, zanatstvo, modu i zdrav stil života Zlatibora kroz specijalno osmišljene tematske zone.

Predsednik opštine Čajetina Milan Stamatović istakao je da je ovaj događaj uvod u ambiciozni razvojni plan nazvan „Zlatni grad“, koji obuhvata prostor od Ribničkog jezera do Pribojske banje.

Gold Gondola
Gold Gondolafoto: RINA

- U planu su golf tereni, hotelski kompleksi, rezidencijalne vile, kao i izgradnja aerodroma. Verujemo da će Zlatibor do 2050. godine biti uvršten među vodeće svetske turističke centre, rekao je Stamatović.

Scenografkinja Snežana Vesnić, zadužena za vizuelnu postavku, predstavila je spoj tradicionalnog i modernog kroz estetski doživljaj hrane, rukotvorina i prirode, najavljujući sličnu atmosferu i tokom Gastro Etno Festa.

Program na gondoli tokom letnje sezone biće bogat i raznovrstan – svakog ponedeljka organizuju se Bazarni dani sa lokalnim proizvođačima, utorkom su aktivnosti posvećene biciklizmu i orijentiringu, dok su srede rezervisane za besplatne dečije radionice. Posebno atraktivne su umetničke radionice „Četkica i čašica“, gastro dani petkom, bioskop na otvorenom, Erski kabare na Torniku, kao i luksuzne noćne vožnje i „Doručak uz izlazak sunca“.

Gold Gondola
Gold Gondolafoto: RINA

Na jesen je najavljen i Prvi regionalni forum gondola, koji će okupiti predstavnike turističkih sistema, lokalnih samouprava i privrede, sa ciljem razmene iskustava i jačanja saradnje u oblasti održivog razvoja i turizma.

Zlatiborska gondola ovog leta ne nudi samo vožnju – postaje dinamičan kulturni centar u službi promocije identiteta i budućnosti jednog od najposećenijih planinskih centara Srbije.

Bonus video:

00:15

GOLD GONDOLA JE ATRAKCIJA NA ZLATIBORU: Pogledajte Espresovu video animaciju!

(Espreso/RINA/Prenela: N.J)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.