teške stvari
"Bila je baš ošamućena, nije znala šta se dešava, plakala je": Spasilac koji je pronašao devojčicu otkrio detalje!
Ševković je istakao koliko je bila mala verovatnoća da dete dođe tako daleko, ali nije isključio mogućnost.
Dvogodišnja devojčica, koja je juče nestala u Ubu, pronađena je u teškom stanju sa promrzlinama, ali zahvaljujući pravovremenoj intervenciji Gorske službe spasavanja, očekuje se da će se dobro oporaviti. Dejan Ševković, član Gorske službe spasavanja, koji je pronašao devojčicu, podelio je detalje potrage za "Blic".
Ševković je istakao koliko je bila mala verovatnoća da dete dođe tako daleko, ali nije isključio mogućnost.
"Ovo je baš daleko i baš je mala verovatnoća da dođe dete ovako daleko, ali nije ni isključeno da može ovako da dođe."
"Bila je ošamućena"
Na pitanje kako je reagovala kada ih je videla, Ševković je odgovorio:
"Bila je baš ošamućena, nije znala šta se dešava. Plakala je"
Govoreći o sličnim iskustvima, Ševković je napomenuo da je Gorska služba spasavanja već imala slične potrage, uključujući i potragu za D.I. u Boru.
"Imali smo dosta sličnih iskustava, tražili smo i Danku u Boru. Konstantno smo u pripremama. Ulažemo dosta u to školovanje za pripreme i evo, napokon smo dobili neki dobar rezultat," zaključio je Ševković.
Oglasio se Dačić
"Mala devojčica, koja je nestala juče u Ubu, pronađena je svesna i komunikativna i prevezena je u bolnicu radi pregleda. Devojčica je pronađena na udaljenosti od oko dva do tri kilometra od kuće. Policijske ekipe su i dalje na terenu i vršiće uviđaj na mestu pronalaska deteta. Ovo je svakako srećan epilog potrage. Sve okolnosti će se utvrditi, ali je najvažnije da je Dunja živa i da će se vratiti svojoj porodici", izjavio je Dačić.
I dalje sve vrvi od policije i Hitne pomoći
U Ubu se trenutno nalazi veliki broj pripadnika policije, saobraćajne policije OTIS-a i spasilačkih ekipa.
Išetala iz kuće, niko nije primetio
Kako "Blic" saznaje, u trenutku nestanka devojčica je bila sa svojom braćom i sestrom i prema prvim saznanjima policije, išetala je iz kuće, a da niko nije primetio.
Bonus video:
(Espreso/Blic)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!









