protest
Novi protest studenata u blokadi u Beogradu: Blokiran Brankov most
Grupa studenata se prethodno okupila kod Studentskog trga u centru grada
Studenti u blokadi, koji protestuju prethodnih pet meseci zbog pada smrti 16 osoba u padu nadstrešnice u Novom Sadu, organizovali su novi protest u Beogradu pod nazivom "Svi do mosta jer je dosta". Studenti i građani blokirali su Brankov most od 15 časova i protest će trajati sve do 18 časova večeras.
Grupa studenata se prethodno okupila kod Studentskog trga u centru grada odakle je krenula ka Brankovom mostu. Most je za saobraćaj zatvoren od 14:30 časova.
Kako su najavili organizatori, biće obraćanja studenata sa obe strane mosta, odavanje pošte stradalima u masakrima u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" i Duboni i Malom Orašju, potom su planirani performansi i kraj blokade mosta do 18 časova. Za sam kraj skupa je planirano odavanje pošte stradalima u padu nadstrešnice stanične zgrade Železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra 2024. kada je stradalo 16 osoba.
Bonus video:
(Espreso/Mondo/Aleksandar Blagić/Prenela: N.J)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!




