Gelor Kanga, Foto: Profimedia

kup afričkih nacija

Reprezentacija Burkine Faso prvi je četvrtfinalista Afričkog kupa nacija.

Objavljeno: 20:08h

Ona je u prvom meču nokaut faze savladala selekciju Gabona boljim izvođenjem penala posle devet serija - 7:6 (1:1).

Jedan od glavnih tragičara Gabona je vezista Crvene zvezde Gejlor Kanga koji je promašio jedan od tri penala za Gabon.

Vodeći gol za Burkinu Faso postigao je Bertrand Traore u 28. minutu, a 10 minuta pre toga je isti igrač promašio jedanaesterac.

Gabon je od 67. minuta igrao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Sidneja.

I kada su svi već otpisali Gabonce, Manga je u 91. minutu odlično skočio,šutirao glavom i pogodio Guiru kome je upisan autogol za 1:1 i odlazak u produžetke.

Bila je to velika kazna za Burkinu Faso koja se propisno ispromašivala do tada, ali i u dodatnih 30 minuta.

Tako smo ušli u penal-seriju koju je golom za Gabon otvorio Buanga, a Kabore uzvratio efektnim pogotkom sa 11 metara.

Zatim je Meje bio siguran na jednoj, a Utara na drugoj strani, kao i Bupenza i Edmond Tapsoba u trećoj seriji.

Četvrtu seriju otvorio je Gejlor Kanga (odigrao svih 120 minuta), ali je golman Burkine Faso Kofi pročitao i odbranio njegov vrlo slab udarac.