NISU NI ONI SAVRŠENI
Panika u Japanu: Sve više radnika ubija se jer previše radi! (FOTO) (GIF)
Rekordan broj zahteva za odštetama zbog smrti od previše rada - fenomena zvanog "karoši" beleži se u Japanu, i sve više zahvata mlade radnike oba pola. Potražnja za radnom snagom je najviša od 1991. godine, ali zbog slabe primene Zakona o radu neke firme previše iskorišćavaju zaposlene što nekad ima tragične posledice.
30 bizara mogućih samo u Japanu! Od 15. vam neće biti dobro! (FOTO) (GIF) (VIDEO)
Prošle godine dostignut je rekordan broj zahteva za odštetom zbog fenomena "karoši" - 1456, objavilo je japansko Ministarstvo rada, i to najčešće u sektorima u kojima hronično fali radnika, poput zdravstva, javnih službi, špedicije i građevine.

U Japanu ne postoji zakonsko ograničenje broja radnih sati, a Ministarstvo prepoznaje dve vrste karošija - smrt kao posledica kardiovaskularnih bolesti povezanih sa preteranim radom i samoubistvo zbog poslovnog stresa. Broj takvih samoubistava je porastao za 45 odsto među mladima do 29 godina a za oko 39 odsto među ženama, pokazale su statistike.


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!

