GORI U TURISTIČKOM RAJU! Posetioci napustili smeštaje, vlasti naredili evakuaciju oko 200 ljudi
Foto: Printscreen/Youtube/Associated Press

strašan prizor

GORI U TURISTIČKOM RAJU! Posetioci napustili smeštaje, vlasti naredili evakuaciju oko 200 ljudi

Požar još nije stavljen pod kontrolu zbog snažnog vetra koji duva brzinom do 40 kilometara na sat i neprestano menja pravac širenja plamena.

Objavljeno: 20:38h
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

U petak uveče izbio je veliki požar u planinama iznad Tinjalea, na zapadnoj obali jezera Garda u oblasti Alto Garda, javlja Euronews.

Na terenu su vatrogasci, pripadnici civilne zaštite, šumski karabinjeri i dobrovoljna vatrogasna društva, a akcijom rukovodi gradonačelnik Tinjalea Danijele Bonasi, koji je prizor opisao kao "zastrašujući".

Požar još nije stavljen pod kontrolu zbog snažnog vetra koji duva brzinom do 40 kilometara na sat i neprestano menja pravac širenja plamena.

Područje je poslednjih nedelja teško pogođeno sušom, zbog čega je vegetacija izuzetno suva i lako zapaljiva.

Jutros su u akciju uključena i dva aviona "Kanadir" za gašenje požara iz vazduha.

Vlasti su naredile evakuaciju oko 200 ljudi.

Tokom noći evakuisani su gosti iz kuća za odmor i kompleksa La Forca, u kojem boravi veliki broj italijanskih i stranih turista.

Spasioci obilaze kuću po kuću jer nije uvek poznato koji objekti su trenutno zauzeti ili u njima borave turisti.

Za sada nema prijavljenih povređenih.

Uzrok požara još nije poznat, a napori spasilačkih ekipa trenutno su usmereni na njegovo obuzdavanje i sprečavanje daljeg širenja.

38:02

08.08.2026 Zašto se namonstruozniji koljači kriminalnih klanova, žene u zatvoru; šta je pozadina

(Espreso/telegraf/prenela PV)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.