užas
Policija ubila tinejdžera (15): Tvrde da je imao oružje, sve zbog krađe bicikla!
Policija je uhapsila još jednu osobu u vezi sa pljačkom koja se dogodila kasno popodne
Dečak star 15 godina identifikovan je kao osumnjičeni kojeg je u blizini Roterdama ubila holandska policija nakon prijave navodne oružane pljačke.
Do pucnjave je došlo nakon krađe bicikla u kojoj je osumnjičeni navodno koristio vatreno oružje, a lokalna policija je usmrtila dečaka u restoranu brze hrane Mekdonalds u pokrajini Južna Holandija.
Policija je uhapsila još jednu osobu u vezi sa pljačkom koja se dogodila kasno popodne, preneo je "NL Tajms".
Nezavisna istražna služba, Rajkrešerš, sprovešće istragu u vezi s ovim incidentom.
Ova služba je odgovorna za istrage u svim slučajevima u kojima policija koristi oružje, kako bi utvrdila da li se pravila i procedure poštuju.
Nakon toga, oni predaju svoja saznanja i preporuke javnom tužilaštvu, koje odlučuje da li će podići krivične prijave protiv policajaca koji su učestvovali u incidentu.
Bonus video:
(Espreso/Blic/Agencije/Prenela:T.N.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!




