detalji
Telo Čarlija Kirka prebačeno u Arizonu: Udovica jedva stoji na nogama, pored nje je sve vreme ova osoba! (VIDEO)
Potpredsednik Džej Di Vens je viđen kako pomaže u nošenju Kirkovog kovčega po pisti u Solt Lejk Sitiju
Telo američkog desničarskog aktiviste Čarlija Kirka prebačeno je avionom potpredsednika Sjedinjenih Američkih Država Džeja Di Vensa "Air Force Two" iz Jute u Arizonu, gde je živeo sa porodicom.
Potpredsednik Džej Di Vens je viđen kako pomaže u nošenju Kirkovog kovčega po pisti u Solt Lejk Sitiju, na video-snimku koji je na društvenim mrežama objavio Tajler Bauer, Kirkov saradnik iz organizacije "Turning Point USA"-
Uša uz Kirkovu udovicu
Avion potpredsednika je prevezao Kirkovo telo u Finiks, sletevši neposredno pre 17 časova po lokalnom vremenu. Druga dama SAD, supruga potpredsednika Uša Vens je izašla iz aviona u Finiksu zajedno sa Kirkovom udovicom, Erikom Kirk, objavila je agencija Asošiejted pres.
Obe žene su bile odevene u crno i nosile su naočare za sunce. Potpredsednik SAD je bio nekoliko koraka iza, u tamnom odelu.
Pomogao da ga Tramp odabere za potpredsednika
Vens je u sredu napomenuo da su on i Kirk bili prijatelji i rekao da se Kirk "javno i privatno" zalagao za to da Donald Tramp izabere njega za svog potpredsedničkog kandidata prošle godine.
"Toliko uspeha koje smo postigli u ovoj administraciji direktno je povezano sa Čarlijevom sposobnošću da organizuje i saziva. Nije nam samo pomogao da pobedimo 2024. godine, vec nam je pomogao i da popunimo celu vladu", rekao je Vens.
Podsetimo, odeljenje za javnu bezbednost Jute objavilo je video snimak osumnjičenog za ubistvo, a video prikazuje čoveka kako trči preko krova školske zgrade, a zatim u obližnju šumu, gde je kasnije pronađen pištolj kojim je Kirk ubijen.
Bonus video:
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!




