HOROR U AUSTRIJI
"Video sam ga, a onda...": Nastavniku veronauke iz Graca jedna odluka spasila život, opisao bliski susret sa ubicom
Jedan od onih koji su se u trenutku napada nalazili u školi bio je Pol Niče, nastavnik veronauke
U pucnjavi koju je u školi u Gracu izazvao 21-godišnji napadač, poginulo je deset osoba. Napadač, bivši učenik škole, navodno je oko 10 sati ujutru upao u dve učionice i pucao iz sačmare i pištolja marke "Glock".
"Bio sam sam u učionici"
Jedan od onih koji su se u trenutku napada nalazili u školi bio je Pol Niče, nastavnik veronauke. On je u jednoj emisiji ispričao svoje iskustvo.
"Situacija je bila pomalo čudna, moram to da kažem. Imao sam čas, ali sam bio sam u učionici, jer maturanti više nisu imali nastavu. Onda sam odlučio da ne čekam da on uđe na vrata, već sam pobegao hodnikom i sišao stepenicama", rekao je.
"Video sam ga"
"Video sam ga na trenutak - pokušavao je da razvali jednu bravu. Iskreno, to je situacija koju nisam mogao da zamislim. Pomislio sam: 'Ovo se ne dešava'. Taj trenutak, to stalno preispitivanje da li se to zaista dogodilo, to će me još dugo pratiti, iako nisam bio u direktnoj opasnosti", dodao je on.
Rekao je da nije poznavao napadača i da se o njemu ne priča toliko.
"On jeste bio glavni akter, ali za nas koji smo bili tamo - on je sporedna priča. Nismo pričali o njemu, već o povređenima i o našim brigama. Kad si tamo, najvažnije je da se boriš za život."
Bonus video:
(Espreso/ Mondo/ Heute/ Prenela: T.M.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!









