Razotkrivena velika pedofilska mreža: Imala dva miliona korisnika, među uhapšenima i Hrvat
Pedofilija, Foto: Profimedia

Uhapšeno 79 osoba

Razotkrivena velika pedofilska mreža: Imala dva miliona korisnika, među uhapšenima i Hrvat

Širom sveta identifikovano je oko 1.400 osumnjičenih

Objavljeno: 14:54h

Europol je objavio da je u međunarodnoj operaciji, u kojoj su učestvovali istražitelji iz više od 30 zemalja, razbijena ogromna mreža pedofila s gotovo 2 miliona korisnika širom sveta.

Platforma nazvana "KidFlix", aktivna od 2022., okupljala je skoro 2 miliona korisnika širom celog sveta. Našli su oko 91.000 video eksplicitnog zlostavljanja dece.

Pristup mreži bio je moguć nakon registracije i plaćanja kriptovalutama, piše 24sata.hr.

Pedofilija
foto: Profimedia

Uhapšeno je 79 osoba, saopštila je agencija dpa. Navode da je reč o dosad najvećoj operaciji protiv seksualnog zlostavljanja dece u Evropi.

Širom sveta identifikovano je oko 1.400 osumnjičenih. 79 uhapšenih nije samo osumnjičeno da su gledali ili preuzimali video snimke seksualnog zlostavljanja dece. Neki od njih sumnjiče se i za aktivno zlostavljanje, piše RND.

Jedan muškarac osumnjičen zbog dečje pornografije uhapšen je pre nekoliko dana i u Hrvatskoj. Kako piše Index, njegovo hapšenje je bilo deo ove akcije.

Bonus video:

04:52

MALOLETNICI SU MI VREĐALI DETE PREKO INTERNETA, SADA IM U DOSIJEU STOJI DA SU PEDOFILI Stručnjaci o opsednutošću tuđim životima

(Espreso/Telegraf.rs/M.L.)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.