ZEMLJOTRES U PETRINJSKOM PODRUČJU! Seizimolog Fiket izjavio: ZEMLJOTRESI ĆE TRAJATI JOŠ DVE GODINE
Ilustracija, Foto: Profimedia

vremenske nepogode

ZEMLJOTRES U PETRINJSKOM PODRUČJU! Seizimolog Fiket izjavio: ZEMLJOTRESI ĆE TRAJATI JOŠ DVE GODINE

Intenzitet u epicentru bio je petog nivoa na EMS skali, a potres se osetio u široj okolini Petrinje, Siska i Gline

Objavljeno:
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

Hrvatski seizmolog Tomislav Fiket izjavio je da bi zemljotresi mogli da potraju još dve godine, nakon što je petrinjsko područje pogodio danas posle podne zemljotres jačine 3.8 stepeni.

Intenzitet u epicentru bio je petog nivoa na EMS skali, a potres se osetio u široj okolini Petrinje, Siska i Gline, preneo je HRT.

"Ovaj potres bio je na dubini od osam kilometara tako da je to na hrvatskom području i za područje Siska i Banovine očekivana dubina zemljotresa. Osetio se na širem području. Verojatno je uznemirio građane jer je već svima dosta zemljotresa i verovatno su se nadali da su ovi jači iza nas. Međutim, mi smo stalno naglašavali i naglašavamo i dalje da ta serija može da traje i dve godine. Nažalost, zemljotresi su tu i još neko vreme će ih biti", rekao je Fiket u Dnevniku HTV.

Nakon ovog zemljotresa usledio je još jedan magnitude 2,3 stepena

Bonus video:

01:04

ESPRESO ANKETA: Koji je vaš stav po pitanju vakcinacije?

(Espreso/Tanjug)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.