Srbi, ako ste na Jadranu - spremite se za silovit udar! Sprema se GRMLJAVINSKA BOMBA, već udarilo preko 5.000 MUNJA
Munja, Foto: Profimedia

JAKO NEVREME STIŽE U REGION!

Srbi, ako ste na Jadranu - spremite se za silovit udar! Sprema se GRMLJAVINSKA BOMBA, već udarilo preko 5.000 MUNJA

Postupno naoblačenje već stiže za zapada, a pljuskovi praćeni grmljavinom očekuju se na severnom Jadranu i u Gorskoj Hrvatskoj

Objavljeno:

Nakon niza vrelih dana u kojima su temperature neretko prelazile 35 stepeni Celzijusa u region stiže promena vremena, a Hrvatska se sprema za ozbiljan udar.

Kako navode, postupno naoblačenje već stiže za zapada, a pljuskovi praćeni grmljavinom očekuju se na severnom Jadranu i u Gorskoj Hrvatskoj.

"Lokalno je moguće da budu i izraženiji, praćeni jakim vetrom, najpre uveče. Od sredine dana poneki pljusak s grmljavinom moguć je i u drugim mestima u unutrašnjosti kao i na severu Dalmacije. Duvaće umeren jugozapadni vetar, na Jadranu i jugo koje će tokom večeri jačati. Najviša temperatura vazdua od 27 do 32 °C", navode iz DHMZ-a.

Stranica IstraMet objavila je kako su u poslednjih par sati zabeležili više od 5000 udara munja.

Napisali su kako vrlo snažan sistem ide prema Istri te da su mogući "grmljavinska bomba" i pijavice.

Bonus video:

01:54

Nevreme je nosilo krovove i lomilo prozore

(Espreso/ Telegraf/ Prenela: T.M.)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.