CICIPAS PROŠAO KROZ PAKAO, ALI STIGAO DO 8 NAJBOLJIH: Amerikanac ispustio Novaka, a sada i Stefanosa!

Četvrti teniser sveta je vodio žestoku bitku sa Tejlorom Fricom, a imao je problema i sa laktom

Objavljeno: 14:26h

Stefanos Cicipas je teškom mukom stigao do četvrtfinala Australijan opena.

Četvrti teniser sveta je vodio žestoku bitku sa Tejlorom Fricom koji je prošle godine zamalo eliminisao Novaka Đokovića koji se povredio tokom tog meča.

Stefanos Cicipas

Na kraju, posle 3 sata i 26 minuta igre, pobeda Grka 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4 - po jedan brejk prednosti u svakom setu.

Fric je prvi put dopustio brejk u poslednjem gemu drugog seta i tako izgubio isti, ali nije klonuo.

U trećoj deonici je došao do brojnih brrejk prilika, iskoristio jednu, a onda i četvrtu set loptu i Stefanos više nije imao prava na kiks.

Tejlor Fric

Dočekao je svoju priliku tek na kraju naredna dva seta, a Teljor najviše može da žali za šansom za ribrejk u poslednjem gemu četvrtog seta kada je imao dve vezane brejk lopte...

Cicipasa u četvrtfinalu čeka Janik Siner koji je ranije danas sa 3:0 savladao Aleksa de Minaura.