OGROMNA ŠTETA: Krajinović PAO posle lavovske borbe, Švarcman opravdao ulogu FAVORITA!
Filip Krajinović na Australijan Openu, Foto: Profimedia

JEDAN PREDSTAVNIK MANJE ZA SRBIJU!

Meč je trajao dva sata i 27 minuta.

Objavljeno: 07:09h

Srpski teniser Filip Krajinović je poražen na startu Australijan Opena od Dijega Švarcmana posle tri odigrana seta 6:3, 6:4, 7:5.

Viđen je turbulentan prvi set, Švarcman je napravio dva brejka na startu, da bi Krajinović uzvratio jednim, ali srpski as je propustio šansu da vrati brejk pri rezultatu 4:3 za Argentinca.

U devetom gemu Švarcman napravio novi brejk i došao do vođstva u setovima.

Krajinović je u drugom setu popustio pri rezultatu 4:3. Švarcman je napravio brejk i poveo 5:3, ali je onda Krajinović napao, odigrao hrabro i posle dve brejk lopte dobio još jednu i iskoristio je.

Dijego Švarcman, Australijan Open, Tenis

Smanjio je na 5:4, vratio se u set, imao servis, ali je Dijego napravio novi brejk u desetom gemu i došao do 2:0 u setovima.

Nastavila se žestoka borba i u odlučujućem setu. Švarcman je napravio brejk za 3:1, vratio ga je odmah Krajinović za 3:2, ali je Argentinac napravio novi za 4:2.

Pri rezultatu 5:3 Švarcman je sevirao za pobedu, ali Krajinović je uspeo da posle velike borbe izjednači na 5:5.

Međutim, usledio je novi brejk Argentinca, a potom i sigurna potvrda za naredno kolo.

Naredni protivnik mu je bolji iz meča O'Konel – Gaston.

Srbiji su ostala dvojica predstavnika u Melburnu – Dušan Lajović i Miomir Kecmanović.