POBEDA ZA ISTORIJU: Novak Đoković se plasirao u finale Pariza i skinuo sa trona svog idola!

polufinale masters pariz

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 16:41h

Novak Đoković je u polufinalu Pariza savladao Huberta Hurkača sa 2:1 u setovima.

Veliku borbu smo gledali u ovom meču, u prvom setu je bila izjednačujuća borba sve do samog kraja kada je Hurkač napravio brejk i uspeo na kraju i da ga osvoji.

Drugi je zato bio suprotnost, njega je Novak ekspresno osvojio i to bez izgubljenog poena.

Tako smo ušli u treći odlučujuću koji je bio najbolji na ovom meču. Pun drame i lepih poena. Prvo je Novak uzeo brejk, ali se Hurkač vratio i uveo meč u taj brejk, gde je Đoković manje grešio i tako došao do velike pobede.

Novak je ovim trijumfom ušao u tenisku istoriju, jer je po sedmi put obezbedio broj jedan na kraju godine, čime je skinuo sa trona Pita Samprasa.

Đoković će igrati sutra u finalu protiv pobednika meča Aleksandar Zverev ili Danil Medvedev.

Taj brejk

6:6 - Siguran je bio Hurkač, i pobednik meča će odlučivati taj brejk.

6:5 - Nije Novak imao problema na svoj servis. Osvaja još jedan gem čime je obezbedio makar taj brejk u odlučujućem setu.

5:5 - Spasio se Hurkač, imao je meč loptu Novak, ali je nije iskoristio i sad ćemo gledati meč koji će se rešiti ili na razliku ili u taj brejku.

5:4 - Vodi Đoković, sada mu samo jedan gem nedostaje kako bi se plasirao u finale-

4:4 - Izjednačio je Poljak rezultat u trećem setu. Sledi nam drama u finišu ovog meča.

4:3 - Vraća se Hurkač. Pravi prvi brejk još od prvog seta. Novak je grašio u gemu, napravio je i jedni duplu grešku, na sve se to nadovezala dobra igra Huberta koji izgleda još nije rekao sve na ovom meču.

4:2 - Samo jedan poen je Novak uzeo u ovom gemu, lagani gem za Poljaka.

4:1 - Potvrio je Novak brejk. Srbin je blizu pobede koja mu garantuje broj jedan do kraja godine.

3:1 - BRAVO NOLE MAJSTORE! Sjajan gem smo gledali dugi poeni velika drama, ali na kraju što je najbitnije njega je osvojio Đoković. Sada samo pametno do kraja meča.

2:1 - Prvi gem u ovom setu u kom nismo gledali brejk loptu i to je odlično što je to bilo na Novakov servis.

1:1 - Prava šteta što ovaj gem nije Novak rešio u svoju korist, imao je brejk loptu, ali kao Hurkač u prošlom gemu nije uspeo da iskoristi i to je Hubert iskotistio.

1:0 - Bitan gem uzima Đoković. Veliku borbu smo gledali, Novak je spasio i brejk lopte i na kraju uspeo da povede u trećem setu.

II SET

6:0 - NOVAK JE NEZAUSTAVLJIV! Đoković sa nulom uzima drugi set, gde je bio sjajan i nije dozvolio Hurkaču da se razmahne. Nadamo se da će Novak ovu igru preneti i u treći set.

5:0 - Pretio je Hurkač u gemu, ali se na toke završilo. Novak nije dozvolio Poljaku do dođe do brejk lopte i srpski teniser je osvojio i peti gem u drugom setu. Hubert će sada servirati za izjednačenje u setovima.

Hubert Hurkač

4:0 - NOVI BREJK PRAVI NOVAK! Sjajan tenis smo gledali u ovom gemu. Novak je igrao neverovatno vraća je lopticu iz svakih pozicija i sada gledamo onakvog Đokovića kakvog smo navikli da vidimo.

1 / 3 Foto: EPA/Christophe Petit-Tesson

3:0 - Potvrdio je brejk Novak. Srpski teniser ide ga izjednačenju u setovima.

2:0 - EVO GA BREJK! Đoković strpljivom igrom prvi put na meču oduzima servis Hurkaču.

1:0 - Prvi put vodi Đoković, samo jedan izgubljen u gemu.

I SET

3:6 - Set dobija Hubert Hurkač! Ali imao je Novak svoje šanse u ovom gemu za ribrejk, međutim to se nije desilo.

3:5 - U najnezgodnijem trenutku Hurkač pravi brejk. Dosta je grešio Đoković pogotovo iz forhenda, na koju se nadovezala i dupla greška.

3:4 - Hurkač nije se puno namučio kako bi osvojio svoj četvrti gem na meču.

3:3 - Prvi put u meču Novak bez izgubljenog poena došao do gema.

2:3 - Šteta za ovaj gem. Bilo je 0:30, i prilika da se dođe do brejka, ali Novak nije mogao više od toga. Hurkač je uzep naredna četiri poena i tako došao do trećeg gema u setu.

2:2 - Dobro Novaka sliži servis, a i ostali udarci, lagano Đoković stiže do izjednačenja.

1:2 - Stigao je Đoković do 30, ali nije mogao više od toga, Hurkač ipak bez većih problema do drugog gema.

1:1 - I Novak bez većih problema je došao do svoj prvog gema.

0:1 - Prvi gem uzima Hurkač na svoj servis. Jakim i preciznim servisima nije imao problema da povede u ovom meču.