MEDVEDEV NASTAVLJA ODBRANU TITULE I TRKU ZA NOVAKOM: Gaston prokockao 3 vezane set lopte i "izludeo" zemljake!

masters u parizu, četvrtfinale

Šampion Ju Es opena je preživeo pa preko taj-brejka stigao do vođstva

Danil Medvedev je nastavio odbranu titule na Mastersu u Parizu pobedom nad domaćim takmičarem Igoom Gastonom -7:6 (9:7), 6:4.

Mladi Gaston (21) je bio vrlo blizu vođstva u prvom setu, na krilima raspomamljene domaće publike jer je imao tri vezane set lopte kod 5:4 i 40:0.

Ipak, šampion Ju Es opena je preživeo pa preko taj-brejka stigao do vođstva. U drugom setu je 103. igrač sveta bio dugo u šoku zbog propuštene šanse, pa je Medvedev poveo 4:0.

Igo Gaston

Gaston je vratio jedan brejk, ali ne i drugi.

Ruski teniser je tako zadržao šanse da godinu završi na broju 1, koji i dalje drži Novak Đoković.

U polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Kasper Rud - Aleksander Zverev koji počinje u 21.45.