DERBI DANA U BEČU PRIPAO GRKU: Cicipas u meču sa Dimitrovim posle velike borbe izašao kao pobednik!

bila je neizvesno

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u drugo kolo turnira u Beču.

Cicipas je, uz dosta muke, eliminisao Bugarina Grigora Dimitrova – 7:6 (8:6), 6:4 posle sat i 43 minuta igre.

Dimitrov ima za čim da žali jer nije iskoristio tri set lopte u taj-brejku prvog seta, pri rezultatu 6:3, posle čega je Atinjanin vezao pet poena za vođstvo 1:0.

U drugom setu takođe se vodila izjednačena borba, sve do 10. gema odluke, kada je Cicipas napravio brejk.

Dimitrov može da žali i za tri brejk lopte u dva gema prvog seta...

Cicipas se u narednoj rundi sastaje sa pobednikom meča Dušan Lajović – Frensis Tijafo.