KECMANOVIĆ POVEO SA 2:0 U SETOVIMA I STAO: Miomir uprkos ubedljivom vođstvu poražen od Francuza!

ju es open

Miomir Kecmanović je zaustavljen u prvom kolu na Ju Es Openu.

Srpski teniser je poražen posle velike borbe u pet setova od Artura Rinderkneha, Francuz je slavio sa 6:7 (10), 3:6, 7:5, 6:3, 6:4

Meč dvojice tenisera po veoma teškim uslovima trajao je četiri sata i 22 minuta.

Šteta za Kecmanovića koji je propustio veliku priliku i vođstvo od 2:0 u setovima.

U početnom setu, nije bilo brejka, pa je sve rešeno u taj-brejku.

Imao je Francuz tri puta set lopte, ali ih nije iskoristio, da bi potom Kecmanović iskoristio svoju treću priliku za 12:10.

Dobio je potom brejkom u drugom gemu i drugi set sa 6:3 i činilo se da će sve biti u redu.

Međutim na grend slemu je sve moguće i to je pokazao 83. teniser sveta.

Rinderkneš je brzo došao do ritma, poveo sa 3:0, Kecmanović se vratio na 5:5, ali je izgubio naredna dva gema.

Rinderkneh je brejkom u četvrtom gemu četvrtog seta došao do 3:1, tu prednost nije ispuštao i dobio je set sa 6:3.

U setu odluke, Francuz je jedini brejk napravio odmah u prvom gemu i uspešno ga sačuvao do kraja.

Prvu meč loptu na servis Kecmanovića u devetom gemu nije iskoristio, ali je zato naredni servis gem dobio sa nulom.

Francuz u narednom kolu igra sa Špancem Karlosom Alkarasom koji je bio bolji od 26. nosioca, Kamerona Norija, 6:4, 6:4, 6:3.