HRABRA NINA IPAK PORAŽENA U PRVOM KOLU: Sabalenka je bila bolja od srpske teniserke!

ju es open

U setu odluke, Beloruskinja je dominirala u potpunosti, dobila je set bez izgubljenog gema i plasirala se u naredno kolo.

Nina Stojanović nije uspela da se plasira u drugu rundu na US Openu.

Posle 146 minuta igre izgubila je od drugog nosioca, Beloruskinje Arine Sabalenke, 6:4, 6:7 (4), 6:0.

Šteta jer je srpska teniserka u nekoliko navrata pokazala da može da se nosi i sa najboljima na svetskoj listi, kao što je Sabalenka.

U početnom setu, viđen je dug uvodni gem u kom je Stojanovićeva imala tri brejk lopte ali ih nije iskoristila.

Beloruskinja je došla do brejka u četvrtom gemu za 3:1, da bi posle 4:1, Nina uspela da se vrati brejkom u sedmom gemu, a potom i da izjednači na 4:4.

Šteta što nije izdržala u finišu seta, pošto je Sabalenka uspela da deseti gem dobije s nulom i novim brejkom dođe do početnog seta (6:4).

U drugom setu, razmenile su brejkove u trećem i četvrtom gemu da bi Sabalenka opet oduzela servis našoj igračici za 2:4.

Ipak, Nina se nije predavala, vratila je brejk i potom izjednačila na 4:4.

Imala je Sabalenka na servis Nine u 12. gemu meč loptu, nije je iskoristila i ušlo se u taj-brejk.

Beogradska teniserka je povela sa 6:2, bila je to velika prednost, dobila je taj deo igre sa 7:4.

Tamo je čeka Tamara Zidanšek iz Slovenije koja je pobedila Bernardu Peru iz SAD, 6:4, 7:6 (4).