DANAS NAM NIJE DAN U TENISU: Posle poraza u singlu, neuspeh Novaka i u miks dublu , bolji su bili Rusi!

olimpijske igre u tokiju

Sva dešavanja sa meča mogli ste pratiti putem portala Espreso.rs

Objavljeno: 15:01h

Srpski miks dubl Novak Đoković i Nina Stojanović izgubili su od Ruskog para Vesnina i Karacev sa 2:0 (7:6, 7:5).

Prvi set je bio rešen posle taj-brejka, gde je pre toga bila razmena brejkova.

Drugi su naši otvorili brejkom koji su uspeli da održavaju sve do devetog gema, kada su se Vesnina i Karacev vratili i na kraju pri rezultatu 5:6, napravili brejk kojim su slavili i plasirali se u finale.

Novaku i Nini je ostala šansa da se sutra bore za bronzu i to protiv australijanskog para Barti/Pirs.

II SET

5:7 - Ovde je kraj za Novaka i Ninu, Rusi će u finale miksa.

5:6 - Novi gem za Ruse, opet će naši servirati za ostanak u meču.

5:5 - Bravo Novače, dobrim servisima Srbija stigla do izjednačenja u drugom setu.

Novak Đoković

4:5 - Sada Ruski par ima presnost, tako da je sada pritisak na plećima našeg dubla koji će servirati za ostanak u ovom meču.

4:4 - Nažalost vraćaju Rusi brejk, nije uspeli Novak i Nina da privedu ovaj set kraju na lakši način.

4:3 - Imali su Novak i Nina 40:30, ali su Rusi uspeli da smanje prednost srpskog miksa.

4:2 - Drže prednost Đoković i Stojanović u drugom setu, sada je bilo malo nezgodno ali je Novak kad je trebalo izvukao gem, ako i dobra reakcija Nine.

3:2 - Uz samo jedan izgblje poen u setu, Karacev i Vesnina stigli do drugog gema.

3:1 - Mnogo bitan gem su uzeli Novak i Nina, dobri servisi Stojanovićeve omogućili da naši održe prednost u ovom setu.

2:1 - Poenom Aslana Karaceva ruski miks dubl stiže do svog prvog gema u drugom setu.

2:0 - Bravo Nole, prvi teniser sveta dobrim servisima omogućio da se dođe do drugog gema.

1:0 - BREJK SRPSKOG MIKSA! I to je napravljen na servis Karaceva, oslična start Novaka i Nine u drugom setu.

I SET

7:4 - Dobrim servisom Karaceva ruski miks stigao do prvog seta.

6:4 - Šteta malo je falilo da ritern upadne u teren.

5:4 - Još jednom dobar Novak.

5:3 - Novak servisom omogućio Nini da osvoji poen.

5:2 - Dobar Karacev na mreži.

4:2 - Vraćaju naši jedan minibrejk.

4:1 - Kakav poen su uzeli Rusi, Karacev je uradio nemoguće

3:1 - Prvi minibrajk pravi ruski miks dubl.

2:1 - Sada i vode u taj brejku.

1:1 - Rusi brzo izjednačuju.

1:0 - Dobar Novakov servis.

6:6 - Igraće se taj-brejk prvog seta.

6:5 - Nina je dobro odservirala i ponovo će Rusi servirati za ostanak u setu.

5:5 - Blizu su bili Novak i Nina prvog seta, imali su i set loptu ali je Karacev bio precizan u tom poenu. Igra se dalje.

5:4 - Bez poena naš miks dubl je stigao do petog gema u meču. Rusi će u narednom servirati za ostanak u prvom setu.

4:4 - As servisom Elene Vesnine ponovo je rezultat u prvom setu izjednačen, imao je nap dubl 30:30 i priliku da dođe do brejk šansi.

4:3 - Bravo Nina! Sjajnim servisima srpske teniserke nap miks dubl došao do svog četvrtog gema u prvom setu.

3:3 - Vesnina i Karacev su posle pretrpenog brejka stigli do gema na svoj servis.

3:2 - Siguran je Novak na svoj servis, vode u prvom setu.