POZNATO IME POTENCIJALNOG NOLETOVOG RIVALA U ČETVRTFINALU: Zna se i kada bi MOGLI NA TEREN

BIĆE VESELO

Srpski teniser Novak Đoković saznao je ime potencijalnog rivala u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Tokiju, pošto je Kei Nišikori veoma lako u dva seta savladao Iliju Ivaška iz Belorusije, rezultat po setovima je bio 7:6 (9:7 u taj-brejku), 6:0.

Novak Đoković, Kei Nišikori

Naravno, Đoković će prvo morati da savlada 34. igrača sveta Alehandra Davidoviča - Fokinu.

Kei Nišikori je domaćin na ovim Olimpijskim igrama, stoga nije ni čudo zašto se nalazi u dobroj formi, te je do četvrtfinala izgubio tek jedan set.

Imao je Ivaško svoje šanse u prvom setu, uspeo je čak tri puta da oduzme set Nišikoriju, ali je svaki put odmah u sledećem gubio svoj, pa nije mogao da napravi osetnu razliku u odnosu na Japanca.

Beloruski teniser je čak imao i dve set lopte u taj-brejku, međutim, ni to mu nije bilo dovoljno da dođe do seta. Drugi set je doneo znatno manji otpor Belorusa, pošto je Nišikori rutinski sa 6:0 prošao u naredno kolo.

Novak Đoković ima pozitivan skor u dosadašnjim duelima sa Japancem, pošto su odigrali 18 mečeva, a Novak je slavio čak 16 puta, od toga 14 za redom.

Podsetimo, potencijalni meč između Đokovića i Nišikorija je na programu u petak, 30. jula.