TAKTIČKI PERFEKTNA IGRA: Đokovićevi brejkovi u pravim momentima setova dovoljni za pobedu (VIDEO+FOTO)

vimbldon, drugo kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 16:48h

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je pobedio Kevina Andresona sa 3:0 po setovima je bilo 6:3, 6:3, 6:3.

Đoković je rutinski završio posao protiv trenutno 102. igrača na ATP listi, a ovoga puta na terenu je proveo sat i 44 minuta.

Novak Đoković

Srbin je odigrao još jedan izetno dobar susret. Servis ga je dobro služio, a meč je završio sa 9 as udaraca, 25 vinera i samo šest neiznuđenih grešaka.

Đokovićev naredni rival biće bolji iz duela u kom se sastaju Italijan Andreas Sepi i Amerikanc Denis Kudla.

TREĆI SET:

6:3 - KRAJ MEČA!!!!!!!! Đoković je savladao Andersona sa 3:0 u setovima i tako se plasirao u treće kolo Vimbldona.

5:3 - BREEEEEEEEEEEEJK!!!!!! Đoković ima 0:40 i priliku da polako brejkom privede ovaj meč kraju. Prve dve nije iskoristio, ali zato jeste treću. Đoković u narednom gemu servira za meč.

4:3 - Treći uzastopni servis gem Đokovića koji srpski teniser osvaja bez izgubljenog poena.

3:3 - Uzima Anderson gem sa jednim izgubljenim poenom.

3:2 - Fantastičan izlazak na mrežu Novaka za 30:0. I naredna dva poena osvaja Đoković, a samim tim i novi gem.

2:2 - Osmim asom Anderson izjednačuje rezultat u gemovima.

2:1 - Novi ubedljivi gem najboljeg tenisera sveta bez izgubljenog poena.

1:1 - Strašan gem Andersona koji uzvraća istom merom sa jednim izgubljenim poenom.

Kevin Anderson

1:0 - Đoković dobro počinje treći set, izgubio je jedan poen u ovom gemu i lako stigao do prednosti u gemovima.

DRUGI SET:

6:3 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!! Novak je stigao do dve set lopte 15:40. Odmah je iskoristio prvu koja mu je samim tim donela i osvajanje drugog dela igre.

5:3 - Bez izgubljenog poena Novak overava prednost brejka i dolazi na gem od osvajanja drugog seta.

4:3 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!!! Tri velike brejk prilike za Đokovića 0:40. Sjajnim lobom najbolji teniser sveta koristi drugu priliku i oduzima servis rivalu.

3:3 - Novak za sada igra taktički perfektno i dolazi do svog novog servis gema.

2:3 - Đoković dolazi do izjednačenja 40:40, ali svojim najboljim oružjem Anderson izvlači ovaj servis gem u svoju korist.

2:2 - Novak pravi prvu duplu grešku u meču 40:30. Prvi drop šot u meču u idealnom trenutku donosi Đokoviću novi poen, a samim tim i gem.

2:1 - Još jednom je Novak proklizao srećom i ovoga puta bez ozbiljnijih posledica 40:15. Sa dva izuzetna forhenda Đoković dolazi do izjednačenja 40:40. Anderson je osvojio naredna dva poena i na kraju rešio gem u svoju korist.

1:1 - Siguran gem za prvo izjednačenje u drugom setu.

0:1 - Nastavljaju se problemi za Andersona u prvom servis gemu drugog seta, Đoković ima brejk priliku 30:40. Anderson ipak stiže do izjednačenja 40:40, a zatim osvaja i naredna dva poena tako da vodi na startu drugog dela igre.

PRVI SET:

6:3 - Divnim forhendom Novak završava prvi set u svoju korist posle 33 minuta igre.

5:3 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!! Slab servis gem Andersona, Novak je uspeo da stigne do 0:40 i iskoristi šansu pa će u narednom gemu servirati za osvajanje prvog seta.

4:3 - Dobio je Novak još jedan gem, još uvek nema brejka u prvom setu.

3:3 - Kontroliše Anderson dobro za sada svoje servis gemove i dolazi do novog izjednačenja.

3:2 - Odlični riterni Andersona dovode gem do izjednačenja. Đoković osvaja naredna dva poena i stiže do nove prednosti u prvom setu.

2:2 - Okliznuo se Novak u poslednjem poenu ovog gema, ali na svu sreću nije bilo povrede, Anderson ponovo izjednačuje.

2:1 - Sa tri vezana servis vinera Đoković osvaja servis gem i tako odlazi sa prednošću na prvu dužu pauzu u meču.

1:1 - Uzima svoj prvi gem na meču i Anderson.

1:0 - Meč je počeo servisom srpskog tenisera. Dosta čudan gem u kome se Novak raspravljao i sa glavnim sudijom meča posle 30:30 na kraju je ipak pripao najboljem teniseru sveta koji dolazi do prvog gema.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković igra protiv Kevina Andersona meč drugog kola Vimbldona.

Najbolji teniser sveta je u prvom kolu u četiri seta savladao Britanca Džeka Drejpera, dok je Južnoafrikanac, koji je trenutno 102. na ATP listi, takođe u četiri seta bio bolji od Manuela Bariosa Vere iz Čilea.

Ovo je 12. okršaj dvojice igrača, a Đoković vodi u pobedama sa 9-2. Ova dojica tenisera bili su rivali u finalu Vimbldona 2018. godine kada je Novak ubedljivo slavio sa 3:0 u setovima.

Pobednik ovog meča će u trećoj rundi za rivala imati boljeg iz duela Sepi - Kudla.